Tulin eilen Venäjältä ja satuin sattumalta eilen aamulla Viipurissa hotellissa avaamaan television kuuden pääuutislähetykseen. Valtakunnallinen lähetys Moskovasta. Uutisten lopuksi vähän kevennystä, niin kuin meilläkin. Oli ihan pitkä reportaasi Eukonkantokisoista. Näytettiin vesihautaan hypyt ja siitä maaliin asti. Lopuksi haastateltiin voittajaparia, ovathan hekin Moskovasta. Tuli hyvää mainosta Sonkajärvelle ja tuleviin kisoihin. Näkyi koko Venäjän alueella. Voi innostaa uusia kisaajia, onhan vuosi aikaa treenata.
Eukonkannon näkyvä mainos
Reiska_Iisalmi
2
292
Vastaukset
- Eeukko
Jee!!!! Hyvä sonkajärvi ja eukonkanto!!!!!
- Balalaikanviritys
Hienoa,kyllä nyt saattaa jo Puuttìnikin vetää suupieltään hymyyn ja todeta,ettei noin leppoisaa ja mukavaa eukonkanto maata kannata väijyä yhtään,tuohan se kerrankin positiivista julkisuutta urheilun saralla. HYVÄ SONKAJÄRVI !!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1842679Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 64921
- 67894
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20800Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait237797Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708