tään kaiken voisi vielä korjata.
Toivoisin että
30
920
Vastaukset
- vittymikäääliö
Töivöisin että tään käiken vöisi vielä körjätä. Nö körjää perkele!!
- 77777-
Niin mäkin :(
- kukaTietoisistaOletkin
Jos sydämmet suoraan puhelimeen riitä
- josrakkautta
Ehkä sen voikin korjata. Hän voi ajatella sinusta mielessään pelkkää hyvää. Kysymällä selviää.
- Kuolokorjaasinutkin
Kuolema korjaa lopulta kaiken
- Pehmeästiunohdukseen
Aika. Se on parantaja.
- Jankutiakalle
Jos olet saanu pakit, niin mikä siin vielä on epäselvää?
- lisäänoita
Kyllä mäkin osaan nauraa kameraan
- hahahahaha
Täsä odotellaan seuraavaa kamerakohtaamista. Huomiseen.
- Enollutepäaito
Mä rakastan ainakin täysillä M miestä Itä-Helsingistä ,jolta kerran kauniin sormuksen sain.En osannut oikealla lailla näyttää .Voisipa asian korjata.
- Hyviäöitä
Samoin
- kohtanukkumaan
Hyvää yötä :)
- Rakkaudellavain
Sanoin aina mun rakkaalle M-miehelle hyvää yötä ja kauniita unia ja tää sormuksen saanut on Espoosta.
- psykoterapiaa
Jos saisit lopetettua ton pateettisen kaipaan ja kaipaan horinan ja pystyisit korjaamaan omaa elämääsi ja itseäsi. Silloin voisit ihan oikeasti alkaa kantamaan vastuuta itsestäsi fantasioiden sijasta.
Kyllä asiat korjaantuu, ensin palat pitää kerätä että voi koota uudestaan.
- ikäväkyllä1
Asiat eivät korjaannu ilman apua. Jos hirveä jatkuva kaipaus milloin mihinkin onkin vain pakoa arjesta ja toivoa paremmasta ilman todellisuutta, niin kyseessä on vain itsepetos joilla peitetään todellliset ongelmat, kuten paha olo, sisäinen tyhjyys ja arvottomuuden tunne.
Aina voi yrittää korjata tilannetta, mikä on paljon parempi vaihtoehto kuin olla tekemättä mitään.
- ikäväolotäälläkin
Sitä toivon minäkin.
- AnnanAnteeksiKunnolla
voi voi korjata, ei hätää! Annan anteeksi kunnolla;)
- aijasss
ja mullako ei ole mitään anteeksi annettavaa muka????
- AnnanAnteeksiKunnolla
aijasss kirjoitti:
ja mullako ei ole mitään anteeksi annettavaa muka????
Et tajunnut tätä pointtia:) Kuuntele Antti Tuiskun biisi ja ole hiljaa:DD
- kuhansanoin
Kyllä mä sen tajusin
- dumle
Saas nähä s on mun juttu
- Punainentupakinko
Miten korjataan tilanne? Ollaanko jotain tehtykin? Kuka lupasi ja mitä? Kuinka kaikki meni? Huonostihan tuo meni myönnettäköön.
- Enää
Hyvin epätodennäköistä.
- nostajosjaksat
"Älä riko, kaada tai kumoa mitään, nosta jos jaksat." Se vaatii sitten sitä nostamista, ts. tekoja.
- Hyväpäiväsikkunoidepesuu
Anteeksipyytämisestä ja -antamisesta se alkaa, koska kummassakin on ne puutteensa, jotka kuitenkin pitäisi osata itsessään kohdata ennen kuin voi jatkaa puhtaalta pöydältä. Itse annan toiselle aikansa, pitkässä suhteessa kuukausiakin, että toinen saa miettiä ja harkita asioita rauhassa. Ja jos ei vastaan tule, niin se on hänen ratkaisunsa. Harkinta-aika siksi, kun joskus on tullut koettua se ikävä laastarinkin rooli suhteessa ja joutunut kuuntelemaan sitä vuodatusta sekä harmittelua siitä, että kun olisi voinutkin tehdä asioita toisin.
- kivaareissuasilti
Juu, niin minäkin. Tuntui aika pahalta kun näin sun matkakuvia.
- Hyväpäiväsikkunoidepesuu
Matkailukin on kiva harrastus ja henkireikä kaikesta, ja tuskin se välejä pilaa, jos vaan luottamus toimii. Mutta kaipa ne kuvat kertoivat sulle sitten sen kaiken teidän suhteesta.
- Skunkkix
En suostu. On negatiivisia tunteita joista en päästä irti. Luotan niihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1444847Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut793522SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt292537SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402213Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä592049Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632013Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?231981Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja851973Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191448Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään981256