Psyykoosin kesto?

kyselijä1980

kauanko psykoosi kestää?kaverilla jo 2kuukautta ollut.hänellä on lääke siihen.

19

509

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kukuyttr

      Psyykenmyrkyt hidastavat toipumista, ja ovat tuhoisia keholle. Lopettakaa ne välittömästi ja keskustelkaa hänen ongelmistaan mikäli hän haluaa avautua. Jättäkää rauhaan jos haluaa olla rauhassa.

    • Tyttö31

      Minulla kesti psykoosi varmaankin kuusi kuukautta.

    • linnunradallaaa

      syntymästä hautaan

    • Ihanvaanneuvona

      Kannattaisiko olla ehkä vähän enempi huolissasi kaverisi voinnista? Yleensä psykoosin jälkeen lääkityksen alkaessa tehota iskee potilaan päälle depressiojakso, joka saattaa kestää pitkänkin aikaa.
      Syvästi masentuneena ihminen kaipaa sitä tukipiiriään enemmän kuin mitään.

      Olethan siis kaverillesi " hyvänä tukevana olkapäänä" kun psykoosin luoma autuus loppuu ja kaikki iskee päälle?

      • TYITYU

        Lääkepropagandaa!

        Rotanmyrkky ei ole lääkettä rotalle, kaasukammio ei juutalaiselle, sekä neurolepti ei psykiatriselle UHRILLE!


    • Olenpas

      Mä en ole hullu.

      • IhanOikeinMeni

        Olethan. Vastasin itselleni:D


      • ToivooMaikki

        Vittu sä oot hullu.


    • Sairaanhoitaja62

      Et ole hullu, psykoosi ja skitsofrenia on sairauksia siinä kuin sokeritautikin. Ne voidaan hoitaa ja pystyt elämään ihan normaalia elämää kuten ennenkin. Jos sinulla on yksikin luotettava ystävä, tuttava, sukulainen tai vaikka terapeutti niin kerro hänelle peloistasi ja pyydä apua. Myös lääkärille voi mennä kertomaan ja sanoa että tarvitsee apua, sitä ei pidä hävetä!

      • HTHTHTHTR

        Itsemurhakin on parempi vaihtoehto kuin psykiatrinen"hoito". Psykiatrian tehtävänä on vain kontrolloida jua valvoa että käyttäydyt "kiltisti".

        VÄLTTÄKÄÄ PSYKIATRIAA VIIMEISEEN ASTI!


      • rololrolrolol

        Sairaanhoitaja62 on trolli.


      • Mielisairaspotilas

        Troloollololololollololollolo. Delaa jos osaat.


    • pjergeles

      inhottavaa ku nua turkulaiset trollit täällä huuteloo.. ja olettaa että muualla on samallaista paskaa ku turuus.

    • ViinaMaistuuVitusti

      Mä kuolen ihan kohta. Sitten en enää vaivaa teitä. Ehkä.

    • RelaaHei

      Huijasin täällä mä taas oon. Hajotkaa!!!!!!

    • Tutkija_Juha

      Vitun tylsää runkkasin joku 40min psykoosissa

    • JanoinenMatkustaja

      Hahaa, mun äiti on seksikäs.

    • bhrtnfgn

      Psykoosi niin kuin riivauskin kestää juuri niin kauan kuin siihen uskoo.

    • Anonyymi

      psykoosi kestää niin kauan kuin asiakassuhde poliin säilyy. eivät ne päästä irti psykoosi-psykoosista kun käyt siellä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6128
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5577
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2036
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1758
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      115
      1626
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1603
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1177
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      988
    Aihe