Aloittamaan sun kanssa suhdetta... Et ole ole oikeasti sellainen mies, jonka kanssa voisi olla rentoutuneena täysin oma itsensä.
Olen jo liian vanha
Olen_pahoillani
7519
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Saat olla sellanen kun olet. Älä jännitä ♡
selevä
Olet oikeassa. Parempi näin.
Ei ollenkaan kivaa tuollainen toisen osoitteleminen ja hänen "syyllistämisensä"... Siinä on lievä provokatiivinen sivumaku.
Eikö voisi sanoa esim "En usko että osaisin olla kanssasi oma itseni"?
Ei iso juttu, pointti tuli selväksi. Pitkän päälle voi tosin olla yksi sanasodan aiheuttaja varmaankin.
Oletko vanhempi kuin hän, vai pelkäätkö että kallista aikaa menisi "hukkaan" ja sitten olisi liian myöhäistä, vai miten?
Niin kauan kuin on elämää ei ole liian vanha mihinkään mitä itse tahto. Tietysti jos hänen mielestään olet hänelle liian vanha niin sitten otat jonkun toisen ja vähän nuoremman. Sillä joka niin ajattelee on itse ihan fossiili ajatuksiltaan.
Ja tää on taas näitä juttuja, jotka selvitetään täällä : )
Jos en mielestäsi ole liian vanha , kerro se mulle ja häivytä harhaluuloni.