Suvaitsetteko te sen että seksuaalisesti normaalit ihmiset järjestäisivät vastaavan tilaisuuden kuin pride-marssikin on, mutta he ylistävätkin omassa tilaisuudessaan normaalia seksuaalisuutta?
Mitä mieltä normaalien "pridestä"
JaanaNurmeksesta
14198
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kuulostaa persuilulta, eli anna mennä vain. Olisihan se hauskaa kun naisen puutteesta kärsivät, väkivaltaiset koulupudokkaat koittaisivat saada aikaan jotain hauskaa..
"naisen puutteesta kärsivät, väkivaltaiset koulupudokkaat koittaisivat saada aikaan jotain hauskaa".
Ei, ei, ei. Olet ymmärtänyt väärin. Tämä marssi olisi tarkoitettu lähinnä normaaleille suomalaisille, ei Suomeen tunkeutuneille muslimisaastoille. Tässä marssissa ei myöskään heiteltäisi yhtään kiveä.
Ei siellä kaasua päästetään ilmaan ja koitetaan vahingoittaa viattomia naisia ja lapsia..
Sambakulkueen jälkeen pitää järjestää kulkue, jossa ei tanssita, vaan kävellään ihan normaalisti. Ja pukeudutaan täysin arkisesti.
Täytyy kysyä Brasilian suurlähetystöstä, mitä mieltä he ovat tuollaisesta kulkueesta. Suvaitsevatko he sen, vai kokevatko he sen loukkaukseksi brasilialaista kulttuuria kohtaan?
Saatte te tepastella ja mököttää tokkopa se brasiliaa kiinnostaa tai suomalaisia....
Normaali ihminen ei osallistu näihin kulkueisiin ,vaan todella sairaat yksilöt.
Mitäkö mieltä "normaalien" pridestä?
Normaalien ei asiasta tarvitse pitää meteliä. Epänormaaleilla taas on tarve julistaa heterouttaan?
Uskoisin että tästäkin kulkueesta tulisi taas sellainen "vajakkien" viha-soihtukulkue.
t. James Potkukelkka
James-Hinttarin teoria. Eli jos normaali ihminen osoittaa mieltään niin se on epänormaalia ja jos taas seksuaalisesti sairas pervo osoittaa mieltään niin se hinttarin mielestä normaalia.
Nythän joku lääkäri yrittää parantaa homoudesta kärsivät ,voi olla että tähän sairauteen löydetään vielä lääke , eihän se ole normaalia että toinen mies lykkii toista perseeseen . Vihervasurit pitävät tätä normaalina ,on ne vaan niin taukkia porukkaa että kyllä häpeän heidänpuolesta .
Vielä kun tyhmyyteen löytyy lääke niin sinullekin saadaan apu.
Jokainen henkisesti terve ihminen tajuaa että peräaukon valjastaminen viihdekäyttöön on epänormaalia. Eri homojärjestöt ovat lobanneet tätä peräaukon viihdekäyttöä vuosikausia erillaisilla kampanjoilla ja tempauksilla. Homomyönteinen YLE on antanut homoille paljon aikaa esittää mielipiteitään homoilusta ja sen vaikutuksesta homojen arkeen, samoin se on antanut runsaasti TV-aikaa myös muillekin henkisille sairauksille kuten esim.masennukselle. Mutta se peräaukon viihdekäyttö ei ole saavuttanut suosiota kuin homojen parissa, normaalien ihmisten mielestä heidän peräaukoillaan on aivan jotain muuta käyttöä.
Sinua aihe ainakin kovasti kiinnostaa.
Ajankohtainen aihe jota tulee käsitellä päivittäin ,ennen homot pysyivät piilossa ja jos niille vähän naureskeltiin se oli siinä . Islamistit vihaavat homoja heitetään katolta ja jos suvussa on homo niin se varmasti tapetaan koska perhe menettää kasvonsa .
Soin1nveli, keskustelimme taannoin myös kopfiliasta mutta en silloinkaan ryhtynyt sanoista tekoihin niinkuin sinä.