Tsekkasin omia&vaimoni puheluerittelyä viime viikolla. Vaihdoimme Sauniksen liittymätyypin Yk-
köseen heti sen ilmestyttyä. Kaikki ollut ok, mut-
ta tammikuussa 2005 erittelyihimme tullut puheluita tuplana ja usein ekan kesto 30 minuuttia. Ja uusi 30 minuuttia tai reilut 3 minuuttia samaan numeroon heti perään.
köseen heti sen ilmestyttyä. Kaikki ollut ok, mut-
ta tammikuussa 2005 erittelyihimme tullut puheluita tuplana ja usein ekan kesto 30 minuuttia. Ja uusi 30 minuuttia tai reilut 3 minuuttia samaan numeroon heti perään.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Erittely tosiaan vähän heittää. On heittänyt nyt vähäaikaa. Mulle ilmotettii johtuvan siitä että nyt on niin kova kilpailu että liittymät ovat uusiutuneet, tekniikka on ihan uutta ja uusie ominaisuuksien tulo on niin kova että erittely ei ole päivityksissään pysyny mukana, jolloin se on mennyt sekaisin.
Mulla ne laskut on kuitenkin ihan oikein ollut. saunalahdelta ne mukavat aspan tytöt sanoo että ne käyydään läpi vielä ennen kuin sinulle tehdään se lasku. Lasku on oikea ja korjattu, mutta ei se erittely toistaseksi toimi kunnolla ennen kuin heidän alihankkijansa saa valmiiksi uudet päivitykset.
Sanoivat vielä että jos tulee laskussa jotain mikä askarruttaa ota ihmeessä yhteyttä niin katsotaan uudelleen ja yritetään päästä selville asiasta :)
vaikka nyt erittely ollu sekasin sain just laskuni kuitenkin ihan oikein.
ja asiallinen.Olen toiminutkin (ihan omilla aivoilla) samoin kuin itse kerroit. Turha rähjätä ja paras käyttää palveluja. Asiat järjestyy kummasti!
Näin se menee. Rakentavaa palautetta hyvät kehotusvinkit ja hoidetaan asiallisesti ni kyl se homma toimii. Sillä saa paljon aikaan... Jotenkin sen vain on huomannu.
Itselläni kaksi Saunalahden liittymää. Tein niiden välille soitonsiirrot. Puheluerittelyssä näkyy siirtyneet puhelut maksullisina, vaikka ilmaisiahan niiden pitäisi olla. Laskuun korjataan, kuulemma...
joutuu laskutus pahimmillaan.Mutta tyytyväisistä
asiakkaista kannattaa huolehtia. Hyvä kellokin kun voi kuulua kauas!