Jos se minusta olisi kiinni

Olisimme jo yhdessä. Sinä olet tässä vain pistänyt vastaan jostain kumman syystä, vaikka tiedänkin sinulla tunteita olevan.
23637
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Voisiko se "kumma syy" olla että sillä vaimo ja lapset

Äänestä
  • Marika olet nolo.

    Äänestä

Ootkohan tehnyt palstan perusteella johtopäätöksiä? Jonkun muun oot olettanu olevan minä.

Äänestä
  • Puhun IRL tapahtumista.

    Äänestä

Yksi mies on varmaan tulkinnut asian näin käytökseni perusteella.
Hitto, meen vaan jäihin sillä hetkellä. On tunteita häntä kohtaan kieltämättä.

Äänestä
  • Miten olet käyttäytynyt?

    Äänestä

  • hITTO MUT SE KUULUU TIEKS ASIAAN KUN ON VARATTU AKKA JOKA HUORAILEE.

    Äänestä

  • Ollut kuin en huomaisikaan mitä enemmän olemme kohdanneet. Olen jännittäjä, vaikka ei heti uskoisi päällisin puolin.
    Mitä enemmän näen, sitä enemmän menen jäihin. Syy varmaan, kun emme oikeastaan ole jutelleet.

    Äänestä

  • Hitto vie mut entäks Jani?

    Äänestä

  • Varatulle_horo_akalle kirjoitti:

    hITTO MUT SE KUULUU TIEKS ASIAAN KUN ON VARATTU AKKA JOKA HUORAILEE.

    Mulleko tuntemattomalle päätäsi auot?
    Voin kertoa, että olen ihan VAPAA nainen enkä mikään horo.
    Mistä teitä sekoja riittää??

    Äänestä

  • Horo se jaksaa esittää palstalla vapaata vaikak pettää lumppu minkä kerkee. Onko tollasesta akasta iloa kenellekään? Huoran persettään jakaa varmasti oli suhteessa kenen kaa vaa.

    Äänestä

  • akka_perseen_kakka_kasa kirjoitti:

    Horo se jaksaa esittää palstalla vapaata vaikak pettää lumppu minkä kerkee. Onko tollasesta akasta iloa kenellekään? Huoran persettään jakaa varmasti oli suhteessa kenen kaa vaa.

    ..että on sairaita yksilöitä. Saako lataamossa nettiä käyttää hulluuden purkautumiseen, kun kukaan ei jaksa hoitaakaan tuollaisia vai oletko kenties avohoito tapaus. Hirvittää kuitenkin ajatus, että tuollaisia mielenvikaisia olisi vapaalla jalalla.

    Äänestä

  • akka_perseen_kakka_kasa kirjoitti:

    Horo se jaksaa esittää palstalla vapaata vaikak pettää lumppu minkä kerkee. Onko tollasesta akasta iloa kenellekään? Huoran persettään jakaa varmasti oli suhteessa kenen kaa vaa.

    päätellen kirjoitat omasta kokemuksestasi.

    Äänestä

  • Tekstistäsi kirjoitti:

    päätellen kirjoitat omasta kokemuksestasi.

    ehkä joudun työkseni sietämään teidän kaltaisia hulluja :(

    Äänestä

Itse uskon olevani yhdessä, kun joku tulee, pydähdyttää minut ja saa minut itseensä ihastumaan ja rakastumaan siis ihan irl.

Äänestä

Mulla ei mitään aikomusta luopua vapaudestani. Välillä kirpasee, ihan mukavia tapauksiakin osuu tielle, mut..Ei, oma lupa, oma tupa. Ei sen, vapauden, voittanutta viel tullu vastaan. Kokeiltu tarpeeks monta kertaa.

Äänestä
  • Miksi sitten ikäväpalstalla? Luulisi olevan parempiakin tai kiinnostavampia palstoja tuolloin. Eihän se anonyymisti haittaa, mutta ihan kokemuksesta voin sanoa, että kannattaa kaikin puolin välttää väärinkäsityksiä jos tiedät jonkun joka voisi olla sinusta kiinnostunut, jotta hän ei enää välittäisi sinusta.

    Äänestä

En osaa päästää ketään lähelleni, vaikka haluaisin ja tunteita on. Siitä johtuu kaikki käytökseni...

Äänestä
  • Senkö takia jätit vastaamatta?

    Äänestä

  • josminustaolisikiinni kirjoitti:

    Senkö takia jätit vastaamatta?

    Puheluun jätin vastaamatta....ehkä juuri siksi. Viesteihin olen kyllä vastannut.

    Äänestä

  • Päättyykö mies numerosi loppuun ...935?
    En vastaa tuntemattomiin numeroihin. Jos haluaa yhteyttä niin viesti parempi vaihtoehto.

    Äänestä

  • useinsoiteltutästä kirjoitti:

    Päättyykö mies numerosi loppuun ...935?
    En vastaa tuntemattomiin numeroihin. Jos haluaa yhteyttä niin viesti parempi vaihtoehto.

    On taas päivä valjennut jollekulle neitietsivälle. Voiko elämänsä vaikeammaksi tehdä kuin kysellä tällaisia anonyymilla palstalla? Jospa vastaisit puheluun, niin kaupparatsuhan se siellä yrittää myydä taas jotain.

    Äänestä

Sormukset vastustelee?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


josminustaolisikiinni kirjoitti:

Olisimme jo yhdessä. Sinä olet tässä vain pistänyt vastaan jostain kumman syystä, vaikka tiedänkin sinulla tunteita olevan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu