http://www.kouvolansanomat.fi/Online/2016/07/04/UPM investoi Kymin tehtaaseen 98 miljoonaa euroa/2016221018614/4
UPM investoi 98 miljoonaa euroa Kymin sellutehtaaseen vahvistaakseen asemaansa valkaistun kemiallisen sellun toimittajana ...
Kymin investoinnin toteutus käynnistyy välittömästi. Hankkeeseen sisältyvät uudistukset kohdistuvat puunkäsittelyyn, koivukuitulinjaan, talteenottolaitokseen ja jätevesien käsittelyyn. Uudet laitteet kytketään prosessiin seuraavan huoltoseisokin aikana, jonka suunniteltu ajankohta on syksyllä 2017. UPM Kaukaan tehtaalla Lappeenrannassa on meneillään 50 miljoonan euron investointi sellun kuivaukseen ja paalaukseen.
UPM investoi 98 miljoonaa euroa Kymin sellutehtaaseen vahvistaakseen asemaansa valkaistun kemiallisen sellun toimittajana ...
Kymin investoinnin toteutus käynnistyy välittömästi. Hankkeeseen sisältyvät uudistukset kohdistuvat puunkäsittelyyn, koivukuitulinjaan, talteenottolaitokseen ja jätevesien käsittelyyn. Uudet laitteet kytketään prosessiin seuraavan huoltoseisokin aikana, jonka suunniteltu ajankohta on syksyllä 2017. UPM Kaukaan tehtaalla Lappeenrannassa on meneillään 50 miljoonan euron investointi sellun kuivaukseen ja paalaukseen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Kateelliset itkee kun paperimiehet panee!
Suomessa on enemmän ESIM. lotossa päävoittaneita kuin paperimiehiä, joten miksi jotkut paperimiehet tai muutamat idiootit luulevat että paperimieheys aiheuttaa kateutta?
Mitenkäs työttömät paperimiehet? Pitäisikö heitä kadehtia? Ovat sentään paperimiehiä ainakin papereiden mukaan.
Auto on vain munan jatke, oikeasti kovat jätkät ei tartte autoja, taloja jne esittääkseen menestyjää
Aijjai kun pienimunasta kateellista kiukuttaa. Tosi asia et myö paperimiehet saadaa ja te muut voitte jäädä seinäruusuiksi piipittämään.
Ei ne naiset teitä työttömiä kattele.
ottakaa pojat tuosta mallia.... http://hymy.fi/uutiset/tama-nuorimies-kesytti-suomalaisen-playboy-aidin-41-paparazzikuvat/
tulemme pian näkemään uusia OK-taloja, kalliita autoja pihoilla, vesiskootteireita ja muuta kivaa mitä paperimiehet rahoillaan ostelevat
Näin on! Pari kuulema rakentanut oman uima-altaan.
Tuleeko uusia paikkoja avoimiksi?
Vastahan ne tänä vuonna on vakinaistanut Kymille noin 40 henkilöä, ketkä ovat olleet määräaikaisena jo pidempään.
Toiset pääsee töihin, toiset ei :(
Jaxuhali!
Ala paperimieheksi, niin voit jonkun vittuillessa näyttää palkkakuittias! Hiljenee aivan varmasti.
Myös palkan korotuksia on nyt luvassa...
http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/lm_palkankorotukset-58164
Teollisuuden palkansaajaliittojen puheenjohtajat Riku Aalto, Petri Vanhala ja Heli Puura linjaavat, että heidän johtamilleen ammattiliitoille ei missään tapauksessa kelpaa ensi syksynä palkkojen nollaratkaisu, kertoo Lännen Media.
– Niin pitkään on tehty nollakorotuksia tai äärimaltillisia korotuksia, että kyllähän paine palkankorotuksiin on kasvanut. Ilman muuta lähdemme neuvottelemaan palkankorotuksista, Metalliliiton puheenjohtaja Aalto sanoo.
minkä verran saavat lisää?
Vielä kun päästään kevään vaaleissa persuista eroon niin tämähän alkaa näyttää ihan hyvältä.
Onko keväällä eduskuntavaalit?
Demokratia Suomessa on pelkkää harhaa. Te ääliö-lampaat ette edes tiedä mitä demokratia on ja mistä syystä se ei toteudu. Kuvittelette että kaikki on hyvin koska teillä on mahdollisuus äänestää. Syyttelette sitten tietämättöminä puolueita koska teillä on mielikuva niiden ajamista aatteista tai linjoista. Ette halua tietää totuutta, koska se ei ole kivaa ja se pelottaa. Teidän mielestä on parempi uskoa hyvää asioista joista ette tiedä mitään ja syntipukin löytäminen on tärkeämpää kuin syyllisen löytäminen.
Keväällä ovat kuntavaalit ja siksi on tärkeää, että Kuusaan edustajat valtuustossa ovat järki-ihmisiä.
Ei kuusaalla ole järkeviä ihmisiä. Kaikki, oikeasti kaikki ocat päästään vajaita. Ilmeisesti lisääntyneet sukulaistensa kanssa, tässä syy.
Tuo nyt vaan on panettelua
Se on vaan fakta. Lue nyt näitä keskusteluita. Tatuoinnit on vuonna 2017ihmeellinen asia ja leveä selkä. No kaikki tulee sinn3 peräkammarinpoikien joukkoon viiveellä.
https://www.sciencedaily.com/releases/2017/01/170130083231.htm
tässäpä vasta luettavaa.
Isot tatuoidut kyrvästä reenatut vankikundit olivat syy big bangiin ja maapallon syntyyn. Hakkasivat mannejen äitiä mahaan josta syntyi keskenmeno. Mannet eivät siis koskaan syntyneetkäön tänne maapallolle.
Olet vain numeroita.
niin sinäkin..
Ei paljon paperimiehet pärjää tienesteissä Voikkaan isoille, treenatuille, leveäselkäisille ja raskaasti tatuoiduille linnankundeille.
Paperimiehet maksavat itsensä kipeäksi jos haluaa tatuoinnin liikkeestä ja kuva on epäselvä, haalea ja huono. Toista se on kun linnassa tehdään kunnolla ammattitaidolla.
Eikö se nyt jo todistettu, että olet isovatsainen 40v Mulligansin vakioasiakas, joka tulee tänne pettyneenä joka yö,kun Mulligansin nuoret naiset eivät vieläkään olleet kiinnostuneita?
Leveä selkäiset tatuoidut linnakundit eivät pärjäisi näille leveäselkäisille paperimiehille, joilla Harley Davidson pyörät ja mukavasti paalua takataskussa...
https://www.youtube.com/watch?v=qrIfE4MPi40
Lopulta leveäselkäset tatuoidut linnakundit päätyisivät siivoamaan paperimiesten vessoja...
Ei toi tattoopower ole vankilaa nähnytkään kuin fantasioissaan. Samoihin aikoihin monena yönä kirjoitellut nimimerkki "järjenkäyttöä", joka on kirjoittanut mustalaisista samoja juttuja ja tilittänyt suuren vatsansa aiheuttamia ongelmia naismarkkinoilla Mulliganissa. Kertoi olevansa noin 40v. Ettei olisi peräti Veke?
Voi+voi!+Noi+paprumiehet+ajelee+ja+tunnuksina+ei+näy+edes+sitä+yhtä+prosenttia+1%+mitä+moni+mc+kerho+käyttää.+
Kun+taas+Voikkaan+linnankundeilla+on+paljon+rajummat+prosentit.+110%+lukee+niillä.
Mutta sulla on vain iso vatsa ja epäonnistuneita iskuyrityksiä Mulligansissa.
Ei ole, enkä käy kyseisessä paikassa. Käyn Voikkaalla katsomassa kun isot, treenatut, leveäselkäiset ja tatuoidut linnankundit laittaa kylän järjestykseen.