Joka toinen avaus on kirjoitettu erittäin huonolla äidinkielentaidolla, ns. pankkolängvitsillä ja ne käsittelevät Halosen palkkiota, eläkkeitä ja lentomatkoja tai AY-liikettä tai SAK:a.
Joka toinen avaus käsittelee sitten kahdeksankymppistä eläkeläismiestä ja ne on kirjoittanut kirjoittaja joka pitää kyseisen eläkeläisen nimeä nikissään.
Joka toinen avaus käsittelee sitten kahdeksankymppistä eläkeläismiestä ja ne on kirjoittanut kirjoittaja joka pitää kyseisen eläkeläisen nimeä nikissään.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sellaista jäännettä, kun SDP ollut vallassa.
Lait vielä voimassa sieltä ajalta.
Mutta maan talous kunnossa ja ihmisillä kohtuulliset oltavat. Ne ajat menneet, materialistiporvarit hallitsevat ja ryöstävät, jostain syystä persaukisetkin äänestävät kurjistajiaan. Sellaista älykkyyttä, kuten noiden kerrottujen juttujen spämmääjäkin omaa.
Sisäsiitoisella psykopaatilla on aikaa netissä trollata tukia odotellessa.
Liikkukaa enemmän ulkona, niin mieli virkistyy.
Sinä et läskillä perseelläsi pääse edes sikalaan ilman pyörätuolia ja veronmaksajien maksamaa ramppia.
Ei tämä nyt niin huono saitti ole jos ajattelee koko kansan syvää rivistöä. Meitä on moneen lähtöön.
Pientä tuo nikihomma on verrattuna nimellä tapahtuvaan homotteluun ja lapsiin sekaantujaksi leimaamiseen.
Eikö täällä enää ole asiallisia viestejä ollenkaan? Jos on pienikin kirjoitusvirhe, niin heti haukutaan joksikin "hulluksi". Haukkujat ovat niitä hulluja, eivät ymmärrä toisten ongelmia. Yritäpä itse elää 550,- euron tuloilla, maksaa siitä kaikki laskut ja lainanlyhennykset ja sossusta et saa mitään. "Kun omistat oman asunnon". Miksi siitä rangaistaan jos on joskus pystynyt ostamaan oman asunnon???? Nyt ei saa enää omistaa mitään. Pitääkö yrittää myydä asunto ja "ryypätä" rahat, että sais sossusta avustuksia????
Kapi aloitti nämä kirjoitusvirheitten tsiikaukset, kun ei osannut asiaan muuta.
Pari jatkoi.
Kun tieto taito loppuu, se heillä sitten sitä.
Muttei niistä välittää, he vaikuttaa muutenkin
lapsenmielisiltä, hissi kun ei kulje yläkertaan.