Kirpputorin viereisessä risteyksessä kolisee senverran usein että olisikohan aika tehdä jotain ?? Säkylässäkin rakennettiin liikenneympyrä keskelle peltoa :) Täällä ei sitä saada tehtyä risteykseen joka on aina tukossa,vaarallinen ym.ym.
Vastaukset 9
- niinpä_niin
Niin, Säkylässähän liikenneympyrä tehtiin risteykseen, jossa ei ole liikennettä nimeksikään. Paitsi keskellä itse ympyrää, kun sen sijainti ihan ymmärrettävästi yllättää ihmiset helposti. Järkevintä olisi ollut tehdä se nykyisen S-marketin risteykseen, joka olisi ruuhkien lisäksi helpottanut myös risteyksen tasa-arvoisuutta kylältä ja toiselta puolen Pikatietä katsottuna.
Mutta siis, se Nummen risteys tiellä 204 Eurassa on sellainen, josta ei tahdo nähdä Rauman ja Lauttakylän välisen tien suuntaan. Kätevää olisi pitää nopeusrajoitus 50 km/h molemmin puolin risteystä. Siis niin, että Turkua kohti ajavat saavat ajaa 80 tai 100 km/h vasta Nummen risteyksen jälkeen ja Turun suunnalta tulevat saavat 50 km/h -rajoituksen ennen Nummen risteystä. Tosin liikenteessä on toki heitä, jotka eivät malta ajaa sitä 50 km/h koko rajoituksen vaikutusalueen, vaan ajavat vähän matkaa liian kovaa vauhtia. Mutta voisihan tuota ainakin kokeilla. Heitäkin varmasti on, jotka ajavat tunnollisesti nopeusrajoitusten mukaan. - vt456
Asialle ei tarvitse tehdä mitään, muutaman vuoden päästä täällä ei asu kukaan.
- Älykässäkylä
Säkylässä ei oikein ole onnistuttu muutenkaan.........Pankin eteen on kyhätty kukkaistutuksia niin ettei autoa saa parkkeerattua...........!!!!
- niinpä_niin
Todennäköisesti teettää hankaluuksia lykkiä lunta silloinkin kun sitä on.
- Stanantunaroi
Eurassa ei tee liikenneympyrällä yhtään mitään, koska paikalliset ei osaa niissä ajaa! Koska olette nähneet esim. vilkun käyttöä kun Euralainen poistuu ympyrästä?
- caara1
ja tämä rattimatti tietää kaiken liikenteestä...oikea teiden ritari
- hissunkissun8
eiköhän syy siihen että kolisee löytyy aina etupenkin ja ratin välistä
- valot90
Hommatkaa liikennevalot, niin kuin kaupungissa on.
- niinpä_niin
Raumallahan liikennevaloja riittää. Sen suhteen taas ihmetellään, miksi ei oteta Porista mallia. Siellähän riittää puolestaan liikenneympyröitä. Siitä sitten vain arpomaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1531651
Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt5431412Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"
Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l1581314Sinkut-palstan suurin valhe
Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va247856Miesten suusta kuultua
Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "172852- 58796
- 56708
- 54706
Haluaisin mies tietää pari juttua
Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt26690- 52599