Keskustorin kulmilla liikkuu nyt pelastajia:
Tampereen sydämeen on jalkautunut uusi kampanja, jossa kerätään varoja tyttöjen sukuelinten silpomisen vastaiseen työhön. Vaarallinen silpominen on edelleen tapana muun muassa monissa Afrikan maissa. Silpomaton-kampanja jakaa tietoa ja kerää varoja perinteen katkaisemiseksi.
http://yle.fi/uutiset/tampereella_kampanjoidaan_silpomista_vastaan__feissarit_taisteluun_tuskallisen_perinteen_lopettamiseksi/9018180
Feissarit taisteluun tuskallisen perinteen lopetta
5
265
Vastaukset
- Hyvä_mutta_huono
Itse asia on hyvä, mutta mitä tuo uutinen tekee tällä palstalla.
- JottaTälleen
Nuo tällä palstalla jo pitempään silpomista vastustaneet ihmiset voisivat keskittyä vaikka Suomessa asuvien somalityttöjen auttamiseen.
- jhvhggxfhccgf
JottaTälleen kirjoitti:
Nuo tällä palstalla jo pitempään silpomista vastustaneet ihmiset voisivat keskittyä vaikka Suomessa asuvien somalityttöjen auttamiseen.
Nimenomaan! Koska Suomessa tuollainen silpominen on kiellettyä, on karmeaa kun tyttö lähetetään Somaliaan "sukulaisia katsomaan".
- Anonyymi
jhvhggxfhccgf kirjoitti:
Nimenomaan! Koska Suomessa tuollainen silpominen on kiellettyä, on karmeaa kun tyttö lähetetään Somaliaan "sukulaisia katsomaan".
Kamalaa on, tosi kamalaa.
Kamalaa on myös että Suomessa monien teinityttöjen rinnat silvotaan pois , heidän kärsiessään identiteettihäiriöstä.
Aivan yhtä kamalaa ja sairasta, enkä yhtään väheksy afrikan sairaita tapoja. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kamalaa on, tosi kamalaa.
Kamalaa on myös että Suomessa monien teinityttöjen rinnat silvotaan pois , heidän kärsiessään identiteettihäiriöstä.
Aivan yhtä kamalaa ja sairasta, enkä yhtään väheksy afrikan sairaita tapoja.Kerrotko vielä sen sairaalan, jossa teinit pääsee leikkaukseen, ettei transpoikien tarvitse enää odottaa turhaan täysi-ikäisyyttä.
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja2155439NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1325024Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku254840Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1232065- 4031801
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a891667Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova181615Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann131501Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3791290- 901285