Persu pelkää taas homoja. Jostakin syystä en ole yhtään yllättynyt.
En tosin oikein ymmärrä mistä tässä nyt on olevinaan kysymys. Samassa miesten vessassahan hän on ennenkin käynyt kuin homokyylääjät.
http://yle.fi/uutiset/perussuomalaisten_kansanedustaja_peraa_heterojen_oikeuksia_vessoissa_ja_pesutiloissa/9020007
Persu pelkää taas homoja
8
246
Vastaukset
- fda
Ei suinkaan kaikki persut, mutta tämä raatikki vaikuttaa melko velikullalta.
Onko herra Raatikaiselle joku mennyt sanomaan, ettei saa vetää käteen siellä uimahallin saunassa vai mistäköhän herra on nyt kimmokkeen saanut tuohon päivitykseensä?
- fda
Taitaa olla Raatikaisella itsellään kiinnostusta miehiin kun edes tällaisia miettii. Yrittääköhän siis suojella heteroita itseltään?
fda kirjoitti:
Taitaa olla Raatikaisella itsellään kiinnostusta miehiin kun edes tällaisia miettii. Yrittääköhän siis suojella heteroita itseltään?
Ei olisi historian ensimmäinen, joka projisoisi.
- uskova-unto
Kyyläähän Jumalakin jatkuvasti kaukoputkellaan homoja. Kyllä he voivat olla varmoja, että heitä tarkkaillaan. Turhaa sitä ujostelemaan.
- tyi9
Näinhän se on perinteisesti ollut että miehet omissa pesutiloissan ja naiset omissaan. Eli miesten tiloissa on kaikki miehet rippumatta siitä ovatko heteroita vai homoja. Ja naisten pukukopissa sekä lesbot että heterot. Näinhän se on aina ollut.
Miksi Raatikainen on juuri ja vasta nyt havahtunut tähän "ongelmaan". Hän ja minä olemme olleet koko ikämme miesten pukukopeissa urheilupaikoilla ym., enkä minä ole ainakaan koskaan huomannut, että joku olisi minua sillä silmällä häiritsevästi katsellut, saati muuten häirinnyt.
Siksi kai Raatikainen juuri nyt puhuu, että pitkään vaietuista seksuaali- ja sukupuolivähemmistöistä on viime vuosina vihdoin alettu puhua avoimesti julkisuudessa - muutenkin kluin vain negatiiviseensävyyn.
Nyt sitten nousee esiin joidenkin homovihamieliset asenteet, vaikka ei se tilanne siellä julkisissa pukukopeissa ole miksikään muuttunut, on siellä ollut homoja aina ennenkin. Raatikainen ei vain ole sitä tiennyt, tai voinut sen sulkea pois mielestään, kun homous oli tabu.
En ole kuullut homojen asiattomasta käytöksestä heteroita kohtaan julkisten tilojen pukuhuoneissa.
Onko tässä sitten kuinka paljon mukana Raatikaisen poliittisten irtopisteiden keruuta. Uskoa siihen että ainakin hänen potentiaalisesta äänestäjäkunnastaan saa vastakaikua tällaisille homovastaisille puheille?
Tieto lisää tuskaa. Joskus tosiaan tietämättömyys on helpotus, ainakin näennäisesti - tuskin pitkällä tähtäimellä kuitenkaan hyvä asia.
Ajatellaanpa vaikka bakteereja ja viruksia. Olisi se monelle, etenkinkin bareteerikammoiselle, helpotus kun ei tietäisi sellaisia olevan olemassakaan. Aina niitä on ollut, mutta eipä tarvinnut niitä pelätä silloin kun niistä ei mitään tiedetty. (Ajatelkaapas jos näkisimme bakteerit ja virukset paljalla silmällä. Olisi elämämme silloin melkoista väistelyä paniikissa.)
Silti on varmasti kokonaisuuden kannalta hyvä asia, että nyt tiedämme sellaisia olevan ja aika paljon muutakin, hyvässä ja pahasa, niistä kuin vain niiden olemassaolon.- IlkimyksenSerkunSetä
Kymmenen pistettä. Halutessasi saat myös papukaijamerkin väärällä nimellä ja osoitteella.
Tuskinpa tuollaiset pelkäävät homoja, eli eivät ole homofoobikkoja vaan yksinkertaisesti kusipäitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1694294Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan512432Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va232272Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos541836Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3721740Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi611474Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu221469Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy811375Pitäisikö ilotulitteiden myynti kieltää?
Esim jyväskylässä ainakin on ammuttu ilotulitteita päin ihmisiä ja autoja. Samoin Helsingissä? Pitäisikö ilotulitteiden1011291Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä1561207
