Sata vuotta sitten patriarkaatti olisi pakottanut sinut synnytyskoneeksi ja lastenhoitajaksi. Sinulla ei olisi ollut ammattia eikä omaa rahaa tai omaisuutta tai mahdollisuutta vaikuttaa yhteiskuntaa. Että mitä vittua sä oikein valitat!
Jos olisit nainen elänyt
nauti_vapaudesta
7296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Siinä tapauksessa olisin mennyt luostariin tai tappanut itseni. Kenenkään ukon vallan alle en olisi ilman rakkautta suostunut! Edelleenkään en paskaukkoja tahdo tai sellaisiakaan kuin aloittaja on.
Pitäisikö minun olla kiitollinen sinulle jostain, mies, jostain mitä sinä et ole ansainnut?
Ei tarkoitin lähinnä että olet hirveä valittaja ja drama queen joka ei ymmärrä että muillakin ihmisillä on ongelmia ja kuvittelee että kaikki tulee kaikille kuin manulle illallinen . Eli siis tyypillinen ainoo lapsi.
Olipa ikävästi sanottu
Uskoisin että vanhempani olisivat naittaneet minut
Minun tahdon mukaisesti
Muuten olisin valinnut luostarin(*_*)
Minä en valita
Olen aina ollut vapaa tekemään mitä itse olen halunnut
Ja meinaan tehdä edelleen
Haista miehen karvainen ja paskainen perse!
Kyllä minä elän nyt ja nautin olen nauttinut 3päivää lihallisista menoista ukkoni ja itseni 😁 . Pahojakin oin miettinyt pois ne minusta. pitäisi varmaan piiskata selkään samoin kuin kyseiset papit syntejään.
Olen hukannut erilaisia havaintoja kehostani.mihin kiinnitän huomiota. Luulen että ajattelen liikaa jonka vuoksi joudun turvautuun kuvamateriaaliin.
Olen sinäänsä mielen kiitoinen asiasta vähän olo on kuin jollain hullulla tiedemiehellä mihin minun kehoni pystyy tutkin kehoani. Ja ihmettelen ihmisten raakuutta.