Haloskan suosikkipoika

Jarmo Viinanen sikailee:
http://tinyurl.com/z4p6kll
30284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat
  • Aina noi demarit häiritsee !

    Äänestä

  • Halonenkin hipelöi julkisesti Medjedeviä, Putinia, Obamaa ja Bushia. Bushin lähelle Haloska pääsi yllättäen, kun puski yhteiseen joukkokuvaan. Heti alkoi roikkua Bushin krakassa ja vaati päästä Valkoiseen taloon vierailulle. Obamaa Halonen pääsi kättelemään muiden valtionpäämiehen joukossa, ja alkoi kyhnyttää Obaman kylkeä. Obama hallitsi tilanteen ja tyrkkäsi Halosen sivummalle.

    Äänestä

  • Milloin Sauli on ollut viralliselle vierailulla USA:ssa? Ei milloinkaan.

    Äänestä

Miksi Jarmo Viinanen alennettiin vuonna 2014 Tukholmaan suurlähettilääksi?

Äänestä
  • Halosen neuvonantaja Setan pervoasioissa.

    Äänestä

  • Onko vielä tietoa onko miehiä,vai naisia kopeloinut pervo kyseessä.Varmaan ollut Haloskan sekanainti illoissa mukana lystiä pitämässä.Onhan se voinut
    penankin kanssa peuhata.

    Äänestä

  • Miksi Sauli Niinistö nimitti hänet suurlähettilääksi Ruotsiin?

    Suurlähettiläs on korkea-arvoisempi virkamies kuin tasavallan presidentin kansliapäällikkö tai neuvonantaja.

    Äänestä

  • Punikki Tuomioja sen sen nimitti Ruotsii palkkioksi jostakin niinkuin punikeilla on tapana lahjoa toisiaan.

    Äänestä

  • Jarmo Viinanen on sosialidemokraatti ja Tarja Halosen suojatti. Hänet otettiin 1988 Ulkoministeriöön vastavalmistuneena valtiotieteen maisterina demarien puoluetaustansa takia, koska valintoja silloin hoitanut Ari Sihvola on itsekin demari.
    Kielitaidoltaan, sivistykseltään ja muilta henkisiltä kyvyiltään Jarmo Viinasta voi luonnehtia lähinnä täydelliseksi nollaksi, mutta sitähän suurin osa muistakin demareista on.

    Halonen otti Viinasen ensin tasavallan presidentin kansliaan, josta mies sitten siirtyi suoraan suurlähettilääksi Yhdysvaltoihin ohittaen kymmeniä ansioituneempia ja pätevämpiä virkamiehiä.

    Alkoholin käyttö ja tarve tehdä fyysistä tuttavuutta naishenkilöiden kanssa ovat kuuluneet Viinasen harrastuksiin koko hänen uransa ajan.

    Halosta hän ei ilmeisesti ole kopeloinut, sitä ei luultavasti kukaan mies tekisi edes vahvassa humalassa.

    Käsittämätöntä on, että Viinanen on saanut jatkaa tehtävissään myös nykyisen tasavallan presidentin aikana, vaikka hänen täydellinen kyvyttömyytensä ja ongelmansa ovat kaikkien tiedossa.

    Äänestä

  • naimasiinlättätarja kirjoitti:

    Onko vielä tietoa onko miehiä,vai naisia kopeloinut pervo kyseessä.Varmaan ollut Haloskan sekanainti illoissa mukana lystiä pitämässä.Onhan se voinut
    penankin kanssa peuhata.

    Tarviikohan tarja liukkaria,jos sattuu,että joku astuu.

    Äänestä

Setan touhuja. Niistä Halonen tykkää.

Äänestä
  • Eläinseksistä ja insestistä, niistä erityisesti pervomummu tykkää..

    Äänestä

Tuomioja tiesi viinasen pikkujoulukäminnästä yk suurlähetystössä ennen tukholmaa -nyt mediassa ei Ole tietävinään miehen ongelmista .Eki ei Ole ihan rehellinen

Äänestä
  • Kerros rehellinen kansanedustaja ja nimi oli?

    Siis miksi yritysjohtaja tienaa oli lama tai ei?



    Ja tämä Kokkila joka tienaa verorahoilla ja joka kas, rahotti Niinistön pressan...

    Törkeää tuhlausta
    26.1.2011 09:39
    3
    Eduskuntatalon yhteyteen rakennetaan noin 300 miljoonan euron tunneli. Noin 70 miljoonaa tulee maksamaan Eduskunnan alle sijoitettava tunnelitila eduskunnan eduskunnan jätteitä varten.
    Mistä tuo jäte syntyy? Eduskunnan ruokalasta, jossa kansanedustajat syövät. Eduskunnan papereista, joita monistetaan jokaiselle kansanedustajalle suuria pinoja - koska eivät osaa käyttää kannettavia tietokoneita Eduskunnan verkossa?

    Hetkinen, laman aikana, veronmaksajien rahaa sijoitetaan 300 miljoonaa euroa tunneliin, jota ei itse asiassa tarvita.

    Kuka siis tunnelia tarvitsee?

    - Veronmaksajatko, jotka tunnelin maksavat? Eivät tarvitse, eikä veronmaksajilta ole kysytty haluavatko maksaa tunnelin.

    - Kansanedustajat ja iso avustajiensa määrä, jotka eivät ole siirtyneet "paperittomaan toimistoon". Halvempaa olisi hankki kansanedustajille ja avustajajoukoilleen kannettavat tietokoneet ja kouluttaa nämä tietokoneiden käytössä kuin mitä rakentaa 20 miljoonalla eurolla jäteluolasto tunneliin.

    Kuka tunnelia tarvitsee?

    SRV-rakennusyhtiö, joka tunnelin rakentaa? Tunnelin rakennusyhtiön pomo on Ilpo Kokkila, joka on eduskunnan puheenjohtaja Sauli Niinistön vaalirahoittaja. Siinäpä oiva rakennuskohde... jonka budjetti kasvaa, kasvaa, kasvaa... ennenkuin tunneli on valmis. Ja veronmaksajat maksavat varmasti. Tunnelin rakentaminen ei tuota tappiota.
    Velkaa on ulkomailta otettava 300 miljoonaa lisää tunnelin rakentamiseen. 70 miljoonan jäteluolaston rakentaminen on kohtuutonta lama-aikana, kun veronmaksajat saavat tinkiä jokapäiväisestä ruuastaan ja lääkemenoistaan, asumisestaan eli perustarpeista.

    Äänestä

.

Suosikkipoika Viinanen oli työnnellyt naisten pilluun käsiään..

Halosen kanta: Naisten huonoa kohtelua ei saa sallia paitsi hänen valitsemilta pervovirkamiehiltä.

Halonen sanoi, ettei olisi saanut tuota julkaista, vaan salata 70v.

Äänestä

Mikä+näitä+kiimapunikkeja+vaivaa,+pikkuukkeli"pappi"+Nitro+kehtasi+samoin+kouria+naisia+alapäästä..Mieleen+tuli+myös+punikkien+sähkömies+Matti+Ahde,+naistenklähmiä,+miksei+edes+haloska+paheksu+näitä+pervojaan?+Ei+koska+on+yhtä+kiimainen+typerys.Ahteet+ovat+kummatkin+kieroja+pyrkyreitä,+eikä+Hilkka+Ahteella+ollut+edes+mitään+edellytyksiä+toimia+vaativassa+työssään+AKT:ssa.Hän+pääsi+töihin+AKT:hon+siksi,+että+demareitten+kaikkien+aikojen+pyrkyri+halosen+jälkeen,+ja+poliittinen+broileri+ex.+sähköasentajaoppilas+Matti+Ahde+oli+politiikassa+mukana.Oma+etu+on+Ahteilla+aina+etusijalla+ja+röhkeys+oman+edun+ajamisessa+on+aina+ollut+itsestään+selvyys,+kuten+halosellaAhteen+toverit+rakensivat+talkoilla+Lappiin+mökin,+jonka+Ahde+myi+ennen+kuin+punikkitoverit+pääsivät+siitä+edes+kunnolla+käyttämään.Ahde+valehteli+tulonsa+poliisille+ollessaan+eduskunnan+puhemiehenä,+kun+kärähti+ylinopeudesta.+Ahneelle+olisi+tullut+liian+paljon+maksettavaa.Ahde+kärähti+Veikkaus+Oy:ssä+naisten+kähmimisestä+ja+uhkaisi+ilmiantaneita+naisia+oikeudella,+mutta+kantti+petti,+eikä+Ahde+mennyt+itseään+nolaamaan+oikeuteen.Matilla+on+AY-matkoillaan+Ukrainassa+siittämä+AU+tyttölapsi.+Hän+on+käynyt+peräämässä+aikuisiällään+ruokkojaan+Suomessa.+Maksettiinko+veronmaksajien+piikistä?+Kuulemma+komia+nainen,+mutta+isänsä+tapaan+yksinkertainen.Hilkka+oli+haukkana+puolustamassa+Mattia,+sillä+eihän+Matti+millään+voinut+olla+syyllinen+ja+naiset+keksivät+hänen+mielestään+kaiken+omasta+päästään.+Hilkalla+oli+varmaankin+suora+näköyhteys+Veikkaus+Oy:n+tiloihinkin+Kun+Matti+aivan+aiheesta+erotettiin,+niin+silloin+Hilkka+oitis+sairastui+ja+masentui,+aivan+kuten+AKT:n+töissäkin,+kun+ei+pärjännyt+niissä.Oli+kuulema+ihan+sängyn+pohjalla+ja+masennuksen+kourissa,+kun+syytön+Matti+potkittiin+pois+poliittisin+perustein+saamastaan+hommasta.Masennnus+ei+kuitenkaan+estänyt+Hilkaa+kirjoittamasta+kirjaa+masennuksestaan+ja+Matti+pulmusen+syyttömyydestä.Ahde+kärähti+pelissä,+jossa+vaaditaan+erityistä+rehellisyyttä,+eli+golffissa.+Ahde+pudotti+kilpailussa+pallon+taskustaan+peliin,+kun+kadonnutta+alkuperäistä+pelipalloa+ei+meinannut+aikararajassa+(5+min.)+löytyä.Taskusta+pudotettu+pallo+oli+kuitekin+varustettu+Veikkaus+Oy:n+logolla,+samoin+oli+löytynyt+alkuperäinen+pallokin.+Ahde+ei+tietenkään+tunnustanut,+koska+läpikieroon+luonteeseen+kuuluu,+ettei+mitään+voi+tunnustaa,+vaikka+käry+olisi+100%+varmaa.Nyt+tässä+AKT:n+jutussa+Hilkalla+on+taas+ahneus+valloillaan+ja+masennusvalheet+taas+pelissä.+En+yhtään+ihmettele,+ettei+Räty+puhunut+vuosiin+mitään,+tällä+tyhjäpäälle,+joka+ei+osannut+hoitaa+tehtäviään+kunnolla,+mutta+oli+ahneena+kinumassa+itselleen+lisää+ja+lisää+etuja.Nyt+oli+tietenkin+korvausvaatimukset+täysin+tuulesta+temmattuja.+Toivottavasti+oikeus+ei+sentään+usko+tätä+masennusten+kruunaamatonta+kuningatarta+ja+Matin+lempivaimoa.

Äänestä
  • Halonen halusi rapauttaa Suomen hallintoa ja oikeuslaitosta puolivillaisilla virkanimityksillä. Sittemmin presidentin nimitysvaltaa on rajoitettu.

    Äänestä

Putin kieltää homoutensa samoin kuin halonen,
olis reilua niidenkin astua kaapista ja tunnustaa pervoutensa.

Äänestä

Johan se haki jostain kehitysmaasta vaalimarakatin..

ja haloskan kanssa kävivät veronmaksajien rahoilla esittäytymässä venäjällä putinille..

Äänestä

Tai maajussi etsii isäntää, tai Vanhanen vonkasi opiskelijoilta, tai kaikkonen et on kanki............

Äänestä

Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


öhöhöhöh kirjoitti:

Jarmo Viinanen sikailee:
http://tinyurl.com/z4p6kll

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu