Mastercardin korko

Mihin perustuu se, että pankki voi veloittaa Mastercadin käytöstä korkoa 9,739 %:a, kun yleinen korkotaso esim. asuntolainoissa on vähän päälle 1 % ????
362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei kortin käytöstä mitään veloiteta.

Äänestä

Korkoa menee, jos et maksa koko luottoa eräpäivänä. Kieltämättä yleiseen korkotasoon verrattuna peritty korko on korkea. Näin se pyrkii olemaan kaikilla vipeillä. Eri pankkien korteilla korot ovat eri suuruisia.

Äänestä

En ole koskaan maksanut MasterCardin käytöstä senttiäkään korkoa. Ei ole tosin pyydettykään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MasterPayer kirjoitti:

Mihin perustuu se, että pankki voi veloittaa Mastercadin käytöstä korkoa 9,739 %:a, kun yleinen korkotaso esim. asuntolainoissa on vähän päälle 1 % ????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu