Sipilä hupimatkalle veronmaksajien piikkiin

Pääministeri Juha Sipilä (KEPU) aikoo lentää veronmaksajien piikkiin Mongoliaan tämän viikon lopulla. Sipilä aikoo itse olla koneen ohjaimissa ja hän haluaa maksimoida verorahojen käytön.

Sipilän matkan kustannuksiksi Valtioneuvoston kanslia arvio 400000 €. Sipilä ei halua olla köyhä eikä kipeä kun veronmaksajien rahat ovat käytettävissä.
34251
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

Mitä vittua tuo pelle tekee jossain Mongoliassa?

Äänestä
  • Neuvottelee Venäjän kanssa liittoutumisesta.

    Äänestä

Veronkiertoa, hupimatkailua veronmaksajien piikkiin, räkäkännissä nuokkumista teranseilla keskellä kirkasta päivää. Suomen pääministeri Juha Sipilä

Äänestä
  • On se Sipilä kyllä melkoinen konna. Että se kehtaa.

    Äänestä

Voi lapsiparat! Ettekö tajua trollausta. Aloittaja oli pannut mukaan jopa vinkin niille joilla päässä on jotain: aikoo lentää itse.

Äänestä

Sipilä maksaa itse lentokoneen vuokran, vaikka matka on virkamatka. Ei maksanut Halonen itse koneen vuokria vaikka käytti usein yksityiskoneita. Osaatteko rakkikoirat koskaan puhua totta? Ette näköjään.

Äänestä

Tyypillinen kepulainen. Hupimatkailua toisten piikkiin.

Äänestä
  • Siis valetta pukkaa patologiselta valehtelijalta.

    Äänestä

Keputapaan veronmaksajien rahat on kepulien omaa rahaa.

Äänestä

Kauna ja kateuspellet valehtelevat surkeasti. Asiasta on uutisoitu kyllä riittävästi. Kuka Suomen pääministereistä on tehnyt virkamatkan omalla kustannuksellaan?

https://fi.wikipedia.org/wiki/ASEM

"Valtioneuvoston kansliasta kerrotaan, että pääministeri tekee matkan omalla kustannuksellaan"

Äänestä

Täällä kiilusilmät yrittävät epätoivoisesti puolustaa Sipilän-nahjusta. Kepulaiset on kautta aikain elänyt toisten rahoilla.

Äänestä
  • Miksi valehtelet selvässä asiassa, onhan se tuolla ylempänä selvitetty? Oletko patologinen valehtelija?

    Äänestä

  • Kyllä, Sipilä myönsi, kepu pettää aina.

    Äänestä

Jos ylläpito ei puutu tähän valheellisen tiedon levittämiseen , asia viedään eteenpäin.

Äänestä
  • Antaa olla. Ei demareilta muuta voi odottaa. Parasta on vuodella vuoteen 2019 silloin Antti Rinteestö tehdöön selvää. Se parahaiden nauraa joka Antin tuholle ulvoo.

    Äänestä

Tämäkin ja muut rötökset otetaan esille piakkoin esille Somessa. Sipilä tuhoutuu.

Äänestä
  • Ihan vapaasti voitte ottaa esille. Mitä veikkaat Sipilälle vai Rinteelle käy huonosti?

    Äänestä

  • Suo77mlaineN kirjoitti:

    Ihan vapaasti voitte ottaa esille. Mitä veikkaat Sipilälle vai Rinteelle käy huonosti?

    Sipilä on mennyttä miestä. Poliittinen ruumis kertakaikkiaan. Some tuhoaa Sipilän pian ja perusteellisesti.

    Äänestä

On se härski. Siis todella häikäilemätön rosvo ja verenimijä.

Äänestä

Sika mikä sika!

Äänestä
  • Joo demarien valehtelulle.

    "Valtioneuvoston kansliasta kerrotaan, että pääministeri tekee matkan omalla kustannuksellaan"

    Me demarit valehtelemme aina

    Äänestä

Kaunapunikkien patologista valehtelua.

Äänestä

Sipilän röyhkeydellä ei ole mitään rajaa.

Äänestä
  • Sekö että itse maksaa matkansa? Tarja ei tehnyt sellaista koskaan.

    Äänestä

  • Petos-Antti.R kirjoitti:

    Sekö että itse maksaa matkansa? Tarja ei tehnyt sellaista koskaan.

    Sipilä ei mitään itse maksa. Viimekädessä kaiken kustantaa veronmaksajat. Ihan kaiken.

    Äänestä

  • TolliskoKempeleeltä kirjoitti:

    Sipilä ei mitään itse maksa. Viimekädessä kaiken kustantaa veronmaksajat. Ihan kaiken.

    Miten tässä tapauksessa?
    Muuten olen samaa mieltä, duunareiden palkankorotukset maksaa kuluttaja eikä yritys

    Äänestä

Kalliiksi käy miljonääri Sipilän huseeraaminen veronmaksajille.

Äänestä

Toivottavasti on vain menolippu.

:) :) :)

Äänestä

KEMPELE-SIPILÄ VÄLTTÄÄ MUSLIMI/ISLAM -SANAA RIKOSTEN YHTEYDESSÄ JA HÖLÖTTÄÄ ASIAN VIERESTÄ "hyökkäys avointa yhteiskuntaa vastaan" - KEMPELEELTÄ ALKAVAT LOPPUA KÄSITTEET, SANAT EIVÄT RIITÄ KERTOMAAN

KEMPELEEN SUU PUHUU JUTTUJA JOTKA EIVÄT KÄY AIVOJEN KAUTTA
19 matua pudotti tornit USA:ssa ja aiheutti Irakin sodan, paljon ei tarvita ja KEMPELE PÄÄSTI SUOMEEN 3O OOO LAITONTA MATUA OSIN VÄKIVALTAKOULULUKSEN SAANEITA IRAKILAISIA

Kempele - Sipilä, jonka pääelinkeino ennen tätä oli vältellä veroja veronvälttelykonsultti Matti Vanhasen räätälöimillä holding-vakuutuskuori-säätiö-menetelmillä tuli kuuluisaksi hölöttäessään terve tuloa laiton matu Kempeleelle yksityisasuntoon metsään jossa matu olisi maksanut TUKUTTAIN maltaita hoidossa ja vartioinnissa sen päälle mitä se nyt maksaa

kempele on Stubbin tasoinen hölöttäjä, jonka suusta tulee sitä sun tätä

KEMPELE ITSE ON PÄÄSTÄNYT MASSOITTAIN MUSLIMEITA SUOMEEN ERISTÄYTYMÄÄN JA SYRJÄYTYMÄÄN KUTEN RANSKAN JA RUOTSIN ESIMERKIT OSOITTAVAT

niistä osa on irakilaisia väkivaltakoulutuksen saaneita poliiseja ja sotilaita, eikä niitä paljon tarvita ongelmien tuottamiseen (19 matua pudotti tornit ja aloitti Irakin sodan) http://mvlehti.net/2016/02/18/poliisin-mukaan-laittomasti-maahan-tulleissa-on-huomattavan-paljon-poliiseja-ja-sotilaita/

KEMPELE MAKSATTAA MATUT TAVISTEN VERORAHOILLA MUTTA ITSE KÄYTTÄÄ HYVÄKSEEN SUOMEN SISÄISTÄ VARAKKAIDEN VEROPARATIISIA

Piensijoittajat vastustavat hallintarekisterimuutosta ja hallituksen veronvälttelijöitä, puheenjohtaja Rothovius kertoo (jäseniä on enemmän kuin PS-puolueessa, yli 20 000) http://www.uusisuomi.fi/raha/196782-professori-avautuu-vakuutuskuorista-tama-veroparatiisi-suomen-sisalla Juha Sipilä (kesk.) kertoo kohua aiheuttaneessa sidonnaisuusilmoituksessaan, että hänellä on merkittävä rahoitusomaisuus talletettuna sijoitusinstrumentteihin kuten säästöhenkivakuutuksiin sekä kapitalisaatiosopimuksiin. Vakuutuskuorien ansiosta pääministerin sijoituskohteita ja varallisuuden määrää ei tunneta

KEMPELE PELKÄÄ VÄYRYSEN PUOLUETTA
http://www.hs.fi/kotimaa/a1418659218446 Keskustan Juha Sipilä ottaa etäisyyttä Paavo Väyrysen ulkopoliittisiin linjauksiin Väyrynen ei kuulu keskustan ulko- ja turvallisuuspoliittiseen ryhmään, Sipilä painottaa

http://kansalaispuolue.fi/

Äänestä

Kempeleen kepuketku osaa käyttää veronmaksajien rahoja kuin ne olisivat hänen omiaan. Näin tekee Sipilä, joka itse ei maksa senttiäkään veroja Suomeen.

Äänestä

Kepulit ja maanviljelijät (maatalousyrittäjät heh heh ) ovat tottuneet elämään yhteiskunnan eli veronmaksajien rahoilla sukupolvesta toiseen,niin heille tuollainen siipeily on muodostunut jo ihan normaaliksi toiminnaksi, eihän ne tiedä miten oikeasti yhteiskunta toimii ja tulee toimeen heille on veronmaksu ihan tuntematon käsite. Mutta kommunismi vaan on ikävä kyllä tuollaista ja heillä jo verissä monta sukupolvea.

Äänestä
  • Veronmaksajan rahoilla rällääminen on kepulaisille suorastaan elämäntapa. Siinä mielessä Sipilä vain noudattaa luonnollisia viettejään.

    Äänestä

veti vielä lärvit matkalla...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


KEPU_PETTÄÄ_AINA kirjoitti:

Pääministeri Juha Sipilä (KEPU) aikoo lentää veronmaksajien piikkiin Mongoliaan tämän viikon lopulla. Sipilä aikoo itse olla koneen ohjaimissa ja hän haluaa maksimoida verorahojen käytön.

Sipilän matkan kustannuksiksi Valtioneuvoston kanslia arvio 400000 €. Sipilä ei halua olla köyhä eikä kipeä kun veronmaksajien rahat ovat käytettävissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu