Bondeja bondeja

Jameskicksleigh

Uusintana vaihteeksi... Originelliä.

2

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dfstgf4eter

      Tuliskohan Bondien jälkeen Rockyt. Ei ole pariin kuukauteen vielä tullut. Naurettavinta oli se että Nelonen näytti kaikki Rockyt ja sen jälkeen Hero näytti kaikki Rockyt uudestaan. Hyvä Nelonen! Teillä loistavaa porukkaa töissä.

    • Bonds_vs_RockyBB

      Nyrkkeilymenestyksestä tutun Mafian elämänkertaelokuvat - encore! Hyviä ihan kaikki 4 ensimmäistä osaa! Katseluajat, joina ne neljä esittää
      Hero -kanavalla, voisi ajoittua vaikka arkeen, esim. vuorotyöläisille sopivina ajankohtina!

      Vanhoista elokuvista, Bondeista valikoidut voi jopa "tsiigaa" kohtuullisen selvissä tunnelmissa. Jos kuvittelee katsovansa ne kaikki leffaputkessa eli yhtenä sarjana, kuvaruutua olisi oltava mahdollista katsoa jonkinlaisella tauoin esitysten välillä / eri katsomot eri viikonloppuina - muutoin silmät väsyy siihen jatkuvaan tuijotukseen. Esim. mahdollisuus mennä rakastaja/rakastajattaren luokse katsomaan seur. Bondi, seuraavana viikonlopun alkaessa.

      Esim. TV-sarjojen seuraamiseen on ollut joidenkin Eu-maiden digitv:issa isompia katsoja-lkm:ä palvelemaan tarjottuna erikseen rinnakkais- kanavia, jotka esittävät TimeShift -sisältöä reaaliaikaisesta tv-esityksestä jäljessä. Suomen vapaiden kanavien digi-tv lisäksi on maseudulle on kaapelidata-/mobiili-/UHF-aaltoja pitkin ollut tarjolla Elisa/Sonera/DNA -viihdepaketteja, joista nk. "muut kanavat" irtoavat maksukortin (perustunut koodiavaus, linkitys ja salauksenpurku). Kovin kallista!

      Onkohan edelleen elokuvien kohdalla Suomessa asuville katsojille jokin suotuisa ja kannattava kehittelyn paikka, miten/millä rytmityksellä esittää ne katsojille, joille esitetty tarjonta on mainostuloihin perustuva?
      Kuka haluaa maksaa tv-ohjelmasisällöstä, ainakaan kerrallaan samalle palvelulle kauempaa kuin yhden Talven ajan? Maksetut "BondiBeach" -kanavat jäävät vain yksittäisen palvelun kausiluonteiselle kokeiluasteelle. Oisko Rockyyn ja Bondiin rakentuvan sisältösetin tarjoaminen kestävän kehityksen keino saavuttaa ~aaltomaista~ läpilyöntiä, ja millä
      muilla keinoin tv-kanava saisi sijoittamansa bondit saavuttamaan haluamiansa katsojalukuja?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      432
      5286
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      166
      3110
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      97
      2664
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      68
      1957
    5. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      43
      1920
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      50
      1886
    7. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      5
      1835
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      87
      1667
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      10
      1397
    10. MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."

      Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim
      Tv-sarjat
      16
      1289
    Aihe