Sydänsurut masentaa : (

Kaikki on huonosti, kun on sydänsuruja : (
3198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niin, sitten niille täytyy tehdä jotain, vai mitä?

Äänestä

Pitää viedä asioita loppuun mitkä aiheuttaa sydänsurua. Jos se on mahdotonta, niin rauhoittua ja rehellisesti myöntää, ettei asialle voi tehdä mitään, mutta jos on pienikin mahdollisuus onnistua, niin kannattaa kokeila.

Äänestä
  • Se on ikävää, että toinen osapuoli henkilökohtaisilla viesteillään saa aikaan ristiriidan niistä omista tunteistaan. Itsellä on tunteita edelleen ja haluaisi asioiden selviävän. En tiedä, mitä uskoa. Mikä on totta ja mikä tarua? koska hän itse seilaa tunteissaan. Mutta itse tiedän kuitenkin, että rakastan ja osaan kyllä luopua ja käsitellä tunteeni, mikäli hänellä ne tunteet kohdistuukin johonkuhun toiseen. Sekin kuuluu rakkauteen se irtipäästäminen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koetetaanjaksaa kirjoitti:

Kaikki on huonosti, kun on sydänsuruja : (

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu