Vai miten asia on?
Onko persut edelleen paska puolue?
17
125
Vastaukset
- Soini_ensimmäisenä
Miksi haalivat matuja Suomeen ? Lopettaisivat sen matujen haalimisen tänne Suomeen.
- Seppo.Suomalainen
Persuja paskemmaksi puolue ei tule. Se on mahdotonta.
- Seppo.M.sanoo
Paska on ja aina paskemmaksi tulee.
- timooonihanaa
Heil
- ex-persureikä
Soini itse sen öyhötyksillään todistaa joka päivä: persut on paska poppoo.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001228107.htmlJoo'o. Sit Terho, joka ei ole vastuussa mistään, ei myöskään sano mitään. Jotain semanttista paskanjauhantaa siitä korkeintaan seuraa. Lienee persujen taktiikka muutenkin tunkea lonkeroitaan joka paikkaan. Soini johtaa joka tapauksessa. Siihen saakka, kunnes karkaa säätiörahoineen.
- Seppo.M.Suomi
Tottahan toki!
- Tänään.tätä.huom.tuota
"Onko persut edelleen paska puolue?"
Jos tulee etelästä, persut käyvät etelätuulella. Jos tulee lännestä, persut käyvät länsituulella.
Se on vähän miten sattuu. Totuus ei tunnu tarttuvan ainakaan rahasta ja sosiaalipummien hyysäilemisestä, totuus joustaa, venyy ja paukkuu. Eli persujen kokonaissaldo on nolla. Jos kaksi on kansalaisten kanssa samaa mieltä, niin ei se paljon lämmitä.
Euroopassa puhaltavat "shirokkotuulet", puhallus lopettaa kaiken järjellisen, tässä maassa ollut KANSALLISUUS katoaa massaan. Kansallisuutemme ei palaudu enää koskaan sen jälkeen, kun sen kerran annetaan mennä.
Lainattu uskonnollisesta lähteestä hyvä fraasi:
"Todellakin, niin kauniina lainehtivat kevään kukat kaikissa sateenkaaren väreissä kedolla kenenkään ihmisen niitä kastelematta ja hoitamatta, Jumalan luomistyöt. Vain hetken, huomenna tulee shirokko-tuuli autiomaasta ja kulottaa viheriöivät maisemat kuivan ruskeiksi."
http://mikkol-miettii.blogspot.fi/2014/03/jumala-pukee.html - ei-soininazi
Persut haluavat levittää pelkoa ja vihaa. Niillä ps "lääkkeilläkö" lamasta noustaan?
- lonkero5
sotahulluja, paskan jauhamista, valehtelijoita, en halua olla perussuomalainen. En luota politiikkoihin
- kesääsinullekin
Kaunista
- kypsyyajallaan
Sato
- IHANTIMONA
OLEMME
- Seppo.M.Suomi
Asiallinen avaus.
- Persut.ei.ole.vain.paska
Persut on paskin.
- kentällä.kuultua
Vaaliteltalla eräs viisaamman näköinen henkilö totesi, että "persut ovat puolueena mätää sontaa". -Kukaan läsnäolijoista ei väittänyt vastaan vaan nyökyttelivät hymynkare suupielessä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t947733- 374087
- 483650
- 2473206
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402752Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as402715Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna212684- 462623
- 1402588
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292549