Persuilta sallitaan paljon sellaista mitä muilta ei sallita. Koska persut lopettavat vihapuheensa? -Jos se Soinista on kiinni: Ilmeisesti ei koskaan?!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016071521915803_uu.shtml
Koska persut lopettavat vihapuheensa?
10
141
Vastaukset
- pervoontunut
Pervoja sanotaan pervoiksi. Mitä siinä on väärin?
- Eiköhävetä
Minä olisin kysynyt milloin nämä Suvakit lopettavat tälläisen paskan jauhamisen muslimiterroristi ja kumppanit tappoivat 84 viatonta ihmistä ja nämä kyselee tälläistä paskaa ,suksikaa vittuun .
- pSS-rrrrrromahdus
Siinä mielessä valaisevia vastauksia, että persut todistivat itse jälleen kerran: Heillä ei ole koskaan tarkoituskaan lopettaa vihapuheitaan.
No, persuillahan on jäljellä "vaalivaltteina" enää vain EU-venkoiluöyhötys leikkipuheineen ja muukalaisviha. Niistä persut pitävät kiinni, koska ilmiselvästi mitään muuta ei ole enää jäljellä. Sanoisin, että ketään ei enää kiinnosta mitä persut kijoittelevat ja sanovat, on niin sanotusti "usko ja luottamus" mennyt tuollaista porukkaa kohtaan kansalaisilta.
- TyhjääPyytämättä
Karvapersepersut voivat aivan vapaasti öyhöttää ihan vaan keskenään, äänestäjät eivät enää tämän huijarilauman valheisiin usko. Persut ovat nostaneet sivistymättömyyden ja huonon käytöksen hyveiksi, ja nyt persujen hallituskaudella nähdään, mitä persut ovat käytännössä.
- ärkkopeelle---
.
"Jokainen tietää missä valehtelun raja kulkee??????????"
. - valoa-ps-kulisseihin
Näin rasistisen vihapuolue perussuomalaisten eliitti pakoilee vastuutaan:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016052421608201_uu.shtml - se-on-heille-elinehto
Äärioikeisto ja terroristit tarvitsevat toisiaan.
http://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/2016032321317028_pk.shtml - Sanonminkäsanon
Täytyykö kantaväestön tehdä niinkuin nämä hintit sanoo ,minulla on oma mielipiteeni ja se on minun oikeus, sama koskee politikkoja ,ihailen Hakkaraisen oikeata suhtautumista hän sanoo kansankielellä sen mistä muut vaikenevat .
Olisi uskottavampaa se "rohkea esiintyminen ja mielipiteidensä ilmaiseminen", jos osaisi käyttäytyä sivistyneiden ihmisten tapaan. Nyt ollut jonkinaikaa "piilossa", mutta eiköhän se huonokäytöksinen moukka sieltä taas esiin ryömi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?712581Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U912465Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut202191Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä461863Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai961830Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1181735Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2591699Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si111178Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287331127Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he3251050