Persuilta sallitaan paljon sellaista mitä muilta ei sallita. Koska persut lopettavat vihapuheensa? -Jos se Soinista on kiinni: Ilmeisesti ei koskaan?!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016071521915803_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016071521915803_uu.shtml
Vastaukset 10
Vanhimmat
Pervoja sanotaan pervoiksi. Mitä siinä on väärin?
Minä olisin kysynyt milloin nämä Suvakit lopettavat tälläisen paskan jauhamisen muslimiterroristi ja kumppanit tappoivat 84 viatonta ihmistä ja nämä kyselee tälläistä paskaa ,suksikaa vittuun .
Siinä mielessä valaisevia vastauksia, että persut todistivat itse jälleen kerran: Heillä ei ole koskaan tarkoituskaan lopettaa vihapuheitaan.
No, persuillahan on jäljellä "vaalivaltteina" enää vain EU-venkoiluöyhötys leikkipuheineen ja muukalaisviha. Niistä persut pitävät kiinni, koska ilmiselvästi mitään muuta ei ole enää jäljellä.
Sanoisin, että ketään ei enää kiinnosta mitä persut kijoittelevat ja sanovat, on niin sanotusti "usko ja luottamus" mennyt tuollaista porukkaa kohtaan kansalaisilta.
Karvapersepersut voivat aivan vapaasti öyhöttää ihan vaan keskenään, äänestäjät eivät enää tämän huijarilauman valheisiin usko. Persut ovat nostaneet sivistymättömyyden ja huonon käytöksen hyveiksi, ja nyt persujen hallituskaudella nähdään, mitä persut ovat käytännössä.
.
"Jokainen tietää missä valehtelun raja kulkee??????????"
.
Näin rasistisen vihapuolue perussuomalaisten eliitti pakoilee vastuutaan:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016052421608201_uu.shtml
Äärioikeisto ja terroristit tarvitsevat toisiaan.
http://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/2016032321317028_pk.shtml
Täytyykö kantaväestön tehdä niinkuin nämä hintit sanoo ,minulla on oma mielipiteeni ja se on minun oikeus, sama koskee politikkoja ,ihailen Hakkaraisen oikeata suhtautumista hän sanoo kansankielellä sen mistä muut vaikenevat .
Olisi uskottavampaa se "rohkea esiintyminen ja mielipiteidensä ilmaiseminen", jos osaisi käyttäytyä sivistyneiden ihmisten tapaan. Nyt ollut jonkinaikaa "piilossa", mutta eiköhän se huonokäytöksinen moukka sieltä taas esiin ryömi.