Sain eilen aikamoista tenttausta itseäni nuoremmalta naiselta, autettuani häntä.
En havainnut kiitollisuutta, vaikka annoin asialleen apua melkein kaksi vuorokautta.
Tämä ei ole ensimmäinen kerta. Voiko hän vaan niin huonosti, vai eikö luota minuu ja
järkeeni? Onko tähän tulossa missään vaiheessa muutosta? Näetkö hänessä aikuistumista ja kypsymistä ja pehmentymistä koskaan? Kiitokset.
En havainnut kiitollisuutta, vaikka annoin asialleen apua melkein kaksi vuorokautta.
Tämä ei ole ensimmäinen kerta. Voiko hän vaan niin huonosti, vai eikö luota minuu ja
järkeeni? Onko tähän tulossa missään vaiheessa muutosta? Näetkö hänessä aikuistumista ja kypsymistä ja pehmentymistä koskaan? Kiitokset.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hei!
Sinä annat nyt toiselle liikaa vaikka sinun pitäisi keskittyä omaan elämääsi enemmäm. Olet uuvuksissa ja toinen ei sitä näe koska on epäbalanssissa.
Sinun on nyt otettava lusikka kauniiseen käteesi ja alettava hoitamaan itseäsi tai muuten uuvut lisää ja kuka sinua auttaa sitten?!?!
Tämä henkilö on kuitenkin saamassa elämmänsä jotakin suuntaa ja sitten voit siinä jeesata, mutta niin kauan kuin sinä nyt tällä hetkellä autat niin hänen ei tarvitse ponnistella asioissaan vaan sinä hoitelet, ja kierre jatkuu.
Joskus sitten tulevaisuudessa te kyllä mielestäni olette hyvää pataa tai ainakin hyvissä väleissä.
Muutos on nyt tapahduttava sinun puoleltasi ensi ja teet sen rakkaudesta että hän voi ja hänen täytyy alkaa ottamaan vastuuta koska se kuuluukin hänelle. Eli aikunen vastaa aina itselleen ja itsestään.
Samoin tämä on sinulle että sinun on olta niin hyvä itsellesi ettet sinä vie itseäsi paikkaan jossa sinä et saa kunnioitusta vaan saat sitä samaa toiselta, eli hän ei kohtele sinua hyvin koska ei hänkään kohtele itseään hyvin, ja tämän sinä kyllä,tiedät.
Niin hyvin me kohtelemme muita kuin me aidosti kohtelemme itseämme!!!
Vähennä reiluisti apuasi muille ja kohdista energiasi auttamaan itsesi iloiseksi ja vahvaksi niinkuin sinä oletkin ollut aijemmin!!!
Terveisin ja halauksin Tarotar🌹🌹🌹🍨🍨🍨☕☕☕
Hei Tarotar,
Kiitos paljon sinulle!
Henkilö, josta kysyin on juuri noin kuin sanoit käytökseltään.
Hän ei muiden läsnäollessa ota vastuuta tietyistä asioistaan. Hän siirtää ne silloin oudosti muille ja komentelee röyhkeästi.
Kohtelee myös kuin roskaa, ei sentään ihan koko aikaa..
Hienoa, jos hän olisi kuitenkin kasvamassa ja aikuistumassa. En ole yksin omasta jaksamisestani huolissani lähipiirissään vaan muiden myös. Lähinnä miehensä.
Olen tullut pisteeseen, että on pakko ajatella jaksamistaan. Uupunut olen, välillä enemmän välillä vähemmän.
Hän ei sitä tiedä, koska minä yritän olla täydellinen jaksamiseni ja venymiseni kanssa..
Kiitos terveisistä ja halauksista <3 Samoin sinulle ja kaikkea hyvää :)