Tämän olen huomannut. Kristinusko on ainut oikea usko. Tämän uskon. Uskon Raamatun pääsanomaan. Uskovainen pelastuu, epäuskoinen joutuu kadotukseen. Olisi mukava jos kaikki pelastuisivat.
Perussuomalaiset on paras puolue !
vapaususkoajavalita
697
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Valehtelevien petturipersujen mulkkuun kiilataan viimeisellä tuomiolla myllynkivi, ja heidät heitetään tuliseen järveen. Soini on erikoisasemasa, hänestä tulee Pirun luottomies kuten jo maan päälläkin, ja hän pääsee lapiomaan hiiliä tuliseen pätsiin.
Antipersulta hirvittävää tekstiä ( millä hirvi jatkuu? Ööllä eli hirviö).
Isä Timon uskovaisuuteen en paljon luottaisi. Perussuomalaisillakin oli puolueohjelmansa, mutta niin vain kävi, että Timppa kehitteli ihan ikioman puolueohjelmansa ja vaati muita perussuomalaisia alistumaan tahtoonsa. Luultavasti hänellä on täysin oma kehitelmä katolisesta uskostakin, mitä paavikin hämmästelisi.
Hyvä pojat. Te alatte ,oppia. Tervetuloa tänään Tähtitorninmäelle, jossa Mestari opettaa teille lisää temppuja. Muistakaa ottaa omat rasvat mukaan. Siinä se oma uskokin kirkastuu.
Miksi uskoa Jumalaan? Raamatun mukaan jotta kuolematon sielu pelastuu ja pääsee Taivaan kotiin ikiajoiksi luo Vapahtajan Jeesuksen .
Niinpä just