Rkp on nyt laitettu sivuun ja on toimintakyvytön.
Kaikki alkoi Sfetan Wallinista, joka petti hallituskumppaninsa. Hänet vaihdettiin Carl Haglundiin, ja -kas - hän petti myös hallituskumppaninsa. Haglundhan kävi Ruotsissa omin päin hääräämässä Venäjä- ja matuasioissa. Aiheutti Suomelle suuren vahingon.
Sipilä kutsui Haglundin sisään neuvotteluhuoneeseen, kun hallitusta muodostettiin. Haglund sai siellä kuulla totuuden: luottamus Rkp:hen puuttuu. Siksi Rkp joutuu oppositioon.
Haglund masentui ja erosi kokonaan.
Henriksson tilalle.
Hän ei pysty yhtään mihinkään.
Kaikki alkoi Sfetan Wallinista, joka petti hallituskumppaninsa. Hänet vaihdettiin Carl Haglundiin, ja -kas - hän petti myös hallituskumppaninsa. Haglundhan kävi Ruotsissa omin päin hääräämässä Venäjä- ja matuasioissa. Aiheutti Suomelle suuren vahingon.
Sipilä kutsui Haglundin sisään neuvotteluhuoneeseen, kun hallitusta muodostettiin. Haglund sai siellä kuulla totuuden: luottamus Rkp:hen puuttuu. Siksi Rkp joutuu oppositioon.
Haglund masentui ja erosi kokonaan.
Henriksson tilalle.
Hän ei pysty yhtään mihinkään.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ja,+och+nu+med+persuna+så+går+det+ju+bättre+för+Finland+än+någonsin?+Låt+oss+se.+Arbetslösheten+når+nya+rekord+varje+månad.+Statsskulden+når+nya+rekord+varje+dag.+Invandringen+av+bidragstagare+har+ökat+med+800+%.+Stödpaket+för+europeiska+banker+godkänns+titt+och+tätt+(sk.+Greklandspaket).+Exporten+-+11+%+från+en+redan+rutten+utgångsnivå.+Det+är+en+rekorddykning.+Undervisningens+medel+skärs+ner+med+hård+hand.+Jordbruksstöden+blir+det+ingen+ordning+på.+Samma+gäller+facken.+Missade+jag+något?+Nå,+kanske+det,+att+svenskaundervisningen+börjar+tidigare+i+finska+skolor+i+fortsättningen.
Ett+år+persun,+och+prick+en+bagatell+går+mot+det+det+bättre+då+statsskutan+driver+vind+för+våg.+Skulle+jag+sympatisera+med+ett+sådant+rövarband+så+skulle+jag+skämmas+och+vara+tyst.+Ett+medborgarinitiativ+för+hur+mycket+vallöften+lagligen+kan+brytas+skulle+eventuellt+se+dagsljus.
Julkishallinto vie aivan liian paljon rahaa. Mistä se johtuu?
Varmaan siitä, että persufennojen lyhyen hallitustaipaleen aikana sitä on paisutettu entisestään. Pyhä vaalilupaus sentään.
Jaaha, Tom.
Elelet ihan viiden vuoden takana. Menneitä lumia kääntelet. Raha jää sivuaiheeksi kun kirves alkaa junissa heilua.
Nyt on meillä aivan uudet ongelmat, etkö ole huomannut? Terrorismi.
Rkp on syrjäytetty ja kohta myös Soini, Sipilä ja Orpo. Rkp ei nouse sen jälkeen.
Soini menee kohta syrjään. Sipilä myös. Orpo on tyhmä kuin Itälä ja joutuu ahdinkoon.
On yksi keino: ulos maasta se potentiaalinen väki joka alkaa reuhata.
Jokainen tarkkailuun, joak tullut ulkoa.
Sarkozy, Tynkkynen ja Hakkarainen ovat sanoneet, miten pitää toimia: muslimit ulos maasta, ellei muslimi selkeästi luovu sharialaista ja islamin uskostaan. Islamhan on yksi. Joko on muslimi tai ei ole. Joko elelee hissun kissun tai radikalisoituu. Kuten Tynkkynen ja Hakkarainen sanovat, mitä enemmän muslimeja, sitä enemmän terroritekoja. Unkari, Puola, Viro...eivät otakaan. Brexit tapahtui. Ranskassa aletaan vaihtaa johtajia. Itävallassa valitaan syyskuussa maahanmuuttovastainen presidentti.
EU:n johto otti mamuja sisään ja EU:n johtajat ovat vastuussa jokaisesta kirveeniskusta.
Carl Haglund petti suomalaiset, alkoi Ruotsin Stefan Löfvenin apuriksi ja Tornion rajasta alkoi tulla roistoja siään. Nyt he ovat täällä ja poliisi yrittää heitä tavoittaa. mustat barbaarit haittaavat. Ja sinä.
Tom, sinun juttusi ovat tyhjänpäiväisiä. Rkp valitsi väärän puolen, alkoi mamuttaa. Henriksson pystyy vain huitomaan ilmaan.
luopio saatana koko jätkä
Fakta brukar alltid svida illa i fennopersu. Så också denna gång, då det osakliga påhoppet blev en fullständig bumerang.
RKP:n koko voima on aina ollut rahassa, ei parlamentaarisessa edustuksessa.