Kiurua vainonnut junamies

Muistatteko sen jutun SK:sta eräästä porilaisesta junamiehestä, joka sai tuomion Krista Kiuru nimisen poliitikon vainoamisesta? Tuli vaan mieleen.
19372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Rinnastakko ny ittes Kiuruun, kansanedustajaan.

Onko vähä naakkoja tapulis onko?

Äänestä

En rinnasta. Tuli vaan mieleen, että lienee pesiytynyt tänne.

Entä sinä, rinnastatko minut johonkin vainoamaasi ihmiseen?

Äänestä

Krista on ihana ihminen! Voimia hänelle!

Äänestä
  • Kaupungin rikolliset virassaolevat kiittää Kristaa mm, saaduista kunniamitalleista ja lahjuksista. Työpaikkakiusaaminen laitomusineen jatkossakin kunniaan.

    Äänestä

  • Onko sinua kiusattu töissä? Krista Kiurulla tuskin on asian kanssa mitään tekemistä.

    Kannattaa ottaa asia puheeksi töissä.

    Äänestä

  • niin. Muistini mukaan, Krista istuu kaupunginvaltustossa päättämässä myös näistä asioista. Tosin ei taida kuitenkaan osata.

    Äänestä

  • Samaa-mieltä kirjoitti:

    Kaupungin rikolliset virassaolevat kiittää Kristaa mm, saaduista kunniamitalleista ja lahjuksista. Työpaikkakiusaaminen laitomusineen jatkossakin kunniaan.

    Ei Kristalle yksin kunniaa.
    Kyllä demarit ovat yhdessä päättäneet.

    Äänestä

  • Vittumainen kämättäjä toi Kiuru.

    Täytys ampua

    Äänestä

Tällä palstalla on helppo vainota nimettömänä, jos vain pysyy jotenkuten lain puitteissa.
Voisi hyvinkin olla tämä sama juippi, joka aloitti tällä palstalla Kristaa solvaavan ketjun.

Äänestä
  • Täällä näkyy nykyään olevan ainakin kolme vainoajaa. Kohteiden mukaan lueteltuina: K. Kiurun vainoaja, jonkun metodistikirkkolaisen naisen vainoaja ja jonkun ylilääkärin vainoaja. Kaikki kolme ovat viestittämisessään niin ahkeria ja peräänantamattomia, että voisi jopa epäillä samaksi henkilöksi.

    Äänestä

Hei vaan!
Tietääkö kukaan sitä että oliko yksittäisen ihmisen paino siihen syy että kansanedustajia varten kaupungin ostama virolainen lentokone Helsinki-Pori välille piti olla niin mahdottoman iso. Kaupunki maksaa siitä 600 000 euroa vuodessa. Lentoasemalla eräs työntekijä kertoi että muuten olisi kansanedustajille riittänyt halvempi pienempi kone, kun siinä ei muita matkusta Hannuksen lisäksi.
Ymmärrän hyvin että ei ole kivaa sekään jos lentokone joutuu lentämään epätasapainossa kallellaan.

Äänestä
  • No, saatiinhan se itse puheenaihekin paikalle.

    Junat ei kulje...?

    Äänestä

  • Siksiko kansan edustajat eivät uskalla matkustaa junalla kun se junamies ...jyskyttää...meenolippu meenoolippu.....

    Äänestä

  • Onhan se hienompaa kulkea lentskarilla. Ei tarvii rahvasta katella.

    Äänestä

  • Mitä Hannus Helsingissä tekee? Ei ainakaan työasioissa. Äitiään katsomassa?

    Äänestä

  • Ainomaijaapaossa kirjoitti:

    Mitä Hannus Helsingissä tekee? Ei ainakaan työasioissa. Äitiään katsomassa?

    En hyväksy alkuunkaan juoruamista.
    Muutenhan tulisi kirjoitettua, että käy huoralla.
    Toivottavasti kukaan ei sorru panetteluun.

    Äänestä

  • Ainoastaan voisi ajatella lähtevän demaripainostusta, sekä, poliisia karkuun, Kainulaisen ja Lundenin tekemän tutkintapyynnön johdosta.

    Äänestä

  • fiinii kirjoitti:

    Onhan se hienompaa kulkea lentskarilla. Ei tarvii rahvasta katella.

    Kyllä narsistien lentelystä pitää maksaa 3Milj/vuosi, työläinen kiittää ja rakastaa narsisteja

    Äänestä

Joku valehtelee, Kiuru itsekö?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Vainoajatoikeuteen kirjoitti:

Muistatteko sen jutun SK:sta eräästä porilaisesta junamiehestä, joka sai tuomion Krista Kiuru nimisen poliitikon vainoamisesta? Tuli vaan mieleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu