Valkoinen kuningatar tulee TV-ykkösellä

Siinä kuvataan kuningashuoneiden ja -hovien elämää.

Valtakiimassa ovat niin naiset kuin miehetkin ja päitä putoilee.

Kaikkihan olemme historiasta lukeneetkin esim. Henrik VIII:n vaimojen kohtakoista.

Tappoi niitä jatkuvasti.

https://fi.wikipedia.org/wiki/Henrik_VIII
376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ilmaisu ''valta-kiima.

Äänestä

Oli se kovaa Valkoisella kuningattarella olla kuningattarena.

Äänestä

Joooooooooooooooooooooooo.............................................on se!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


21618 kirjoitti:

Siinä kuvataan kuningashuoneiden ja -hovien elämää.

Valtakiimassa ovat niin naiset kuin miehetkin ja päitä putoilee.

Kaikkihan olemme historiasta lukeneetkin esim. Henrik VIII:n vaimojen kohtakoista.

Tappoi niitä jatkuvasti.

https://fi.wikipedia.org/wiki/Henrik_VIII

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu