Äkkiä pois muhamettien islamimaasta

325253252

2

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Darbe2.0

      No nyyh nyyh jos vähän ammutaan, kasvattaisivat selkärangan. Jos olis oikeasti tullut pommia niskaan nii voisivat ehkä valittaakin.

    • Mutluolmak

      No mitä huttua . Itse olin paikanpäällä tuona 16.7-16. Omatoimi lomalla. Ei ollu edes lentolippuja takas ostettu. Mikään matkatoimisto eikä kukaan muukaan ois korvaillut mitään. Eikö se niin menekkin että oman onnensa seppä on se paras, tai sinneppäin. Kiitos niille jotka peruivat lentonsa ja sai edullisen lennon ostettua takasin Finlandiaan:) Senjälkeen kun tilanne näytti epävarmalta jäädä. Jotain hyötyä tästäkin "paniikista" joillekin oli ja pääsi perhe takaisin kotiin.Hotellikin oli vain halvemmasta päästä oleva, vaikkakin täysin ok. Ja varmasti vetää vertaansa jokaiselle Marmariksen 5* Hotellille joihin suomalaiset hukkaa rahansa- Siellä kyllä muut ulkomaiset vieraat joi ja rellesti alakerran baarissa 24h/vrk. Ja rukoustornista huudettiin 5/krt/vuorokaudessa ihan vieressä että oikeista unista ei tietoakaan moneen viikkoon-Mutta eipä tuo haitannut kun hyvät hermot on ja kun ei huoneessa tarvi kun käydä nukkumassa ja siistiytymässä kesäkeleillä. Mitäpä noilla palveluilla kun itsekin kykenee. Vaikka siivous ja aamupala kuuluikin 8€/vrk hotellihuoneen hintaan:)Eniten huoletti ne mölyapinat kun eivät osanneet olla hiljaa vaikka monesti käytiin ulkopuolelta kieltämässä ja oli ulkonaliikkumiskielto ja tilanne päällä. Pelättiin että sentakia jotkut esim.viranomaiset tulee(tai pahimmassa tapauksessa kapinalliset) ja laittaa ojennukseen jokaikisen - niinkun mekin oltais voitu kärsiä asiasta vaikka oltiinkin asiallisesti...Suomalaisia ei kyllä näkynyt ( varmaan olivat niissä viiden tähden hotelleissa ) :)
      Missä vain voi tapahtua. Se on kohtalon asia milloin osuu:) ja omalla käytöksellä voi vaikuttaa siihen minkä kuvan itsestä antaakin meni mihin meni ja juokseeko kuin päätön kana lanka-ansaan- Ihmisiä me kaikki vain ollaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      232
      4451
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      75
      2874
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2403
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      43
      1697
    5. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1389
    6. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      82
      1176
    7. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      137
      919
    8. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      64
      860
    9. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      854
    10. Annan meille mahdollisuuden

      Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil
      Ikävä
      53
      842
    Aihe