Äkkiä pois muhamettien islamimaasta

2260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No nyyh nyyh jos vähän ammutaan, kasvattaisivat selkärangan. Jos olis oikeasti tullut pommia niskaan nii voisivat ehkä valittaakin.

Äänestä

No mitä huttua . Itse olin paikanpäällä tuona 16.7-16. Omatoimi lomalla. Ei ollu edes lentolippuja takas ostettu. Mikään matkatoimisto eikä kukaan muukaan ois korvaillut mitään. Eikö se niin menekkin että oman onnensa seppä on se paras, tai sinneppäin. Kiitos niille jotka peruivat lentonsa ja sai edullisen lennon ostettua takasin Finlandiaan:) Senjälkeen kun tilanne näytti epävarmalta jäädä. Jotain hyötyä tästäkin "paniikista" joillekin oli ja pääsi perhe takaisin kotiin.Hotellikin oli vain halvemmasta päästä oleva, vaikkakin täysin ok. Ja varmasti vetää vertaansa jokaiselle Marmariksen 5* Hotellille joihin suomalaiset hukkaa rahansa- Siellä kyllä muut ulkomaiset vieraat joi ja rellesti alakerran baarissa 24h/vrk. Ja rukoustornista huudettiin 5/krt/vuorokaudessa ihan vieressä että oikeista unista ei tietoakaan moneen viikkoon-Mutta eipä tuo haitannut kun hyvät hermot on ja kun ei huoneessa tarvi kun käydä nukkumassa ja siistiytymässä kesäkeleillä. Mitäpä noilla palveluilla kun itsekin kykenee. Vaikka siivous ja aamupala kuuluikin 8€/vrk hotellihuoneen hintaan:)Eniten huoletti ne mölyapinat kun eivät osanneet olla hiljaa vaikka monesti käytiin ulkopuolelta kieltämässä ja oli ulkonaliikkumiskielto ja tilanne päällä. Pelättiin että sentakia jotkut esim.viranomaiset tulee(tai pahimmassa tapauksessa kapinalliset) ja laittaa ojennukseen jokaikisen - niinkun mekin oltais voitu kärsiä asiasta vaikka oltiinkin asiallisesti...Suomalaisia ei kyllä näkynyt ( varmaan olivat niissä viiden tähden hotelleissa ) :)
Missä vain voi tapahtua. Se on kohtalon asia milloin osuu:) ja omalla käytöksellä voi vaikuttaa siihen minkä kuvan itsestä antaakin meni mihin meni ja juokseeko kuin päätön kana lanka-ansaan- Ihmisiä me kaikki vain ollaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


325253252 kirjoitti:

hui sentäs, läheltä käyttää! http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016072121940746_ul.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu