Puhallan sen matkaan

Lentosuukon
höyhenen kevyesti
Se laskeutuu ja leijailee poskellesi
Kertoen ikävästä Sinuun
Ja toivottaen unia sinisiä
4193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olipa kaunista. Kiitos. Lähetän lentosuukon takaisin, ehkä se löytää perille sinisiin...

Äänestä

Suukko lennon
höyhenen hennon
koskettaa poskea
ikävä on koskea
mutta sininen uni
sitä toivoisi suvi
tunne ajatus
sekä yhden hajatus
olet mielessä
ajatuksin hymyn pienessä
se tunne
niin ei häiritse ikävän runne
hyvää yötä

Äänestä

Mutta jopas on ihanan pimeetä. Sov gott.

Äänestä

Kiitos. Kauniisti olet sanasi asettanut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yönhämärässä kirjoitti:

Lentosuukon
höyhenen kevyesti
Se laskeutuu ja leijailee poskellesi
Kertoen ikävästä Sinuun
Ja toivottaen unia sinisiä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu