Näiden lampaiden omistaja voisi pitää huolta eläimistään ja repiä irti kamerat jotka kuvaa tielle. TEEN ELÄINSUOJELULASTENILMOITUKSEN.
Nyt ne v***n paskat
10
565
Vastaukset
- Vihaanlampaita
Kyllä minäkin sen ilmoituksen teen
- Geopoliitti
Missä tota lampaanpaskaa on? Facessakin kirjoitettiin siitä. Onko sitä kävelytiellä? Onks ne lampaat vapaana?
- Porvari
No jo on teillä murheet,voi Ristus sentään teitä,kasvakaa nyt jo aikuisiksi ja koittakaa nähdä joskus elämässänne jotain positiivista.
- Ei.ihan.tavis
Joo, murheet noist eläimist. Löysin saman porukan laitumelta kolmisen vuotta sitten seitsemäntoist raatoo, ilman vettä ja laidun kynitty tyhjäks... Mun mielest ei kanattas kommentoida ellei tiedä. Ja kaikille... teen sen ilmotuksen taas... nyt kyl hevosista.
- kaphoonari
Pelkään lampaiden puolesta, täällä kylällä kun tramppaa kaikenlaisia vuohiinsekaantujia.
- vähäbojat
Onks Luviallakin näitä "maahanmuuttokriitikoita".
- jarinpatti
vähäbojat kirjoitti:
Onks Luviallakin näitä "maahanmuuttokriitikoita".
jotain mustia apinoita oli jo k kaupassa.
- JeesusOnOikeassa
jarinpatti kirjoitti:
jotain mustia apinoita oli jo k kaupassa.
Hyi helvettiin ne mustat joutuvat koska jeesus ei niitä hyväksy.
- Sekaantujalle
Selkeästi tämän ketjun aloittaja on lampaille vaarallisin koska pelkää tulevansa kuvatuksi. Kuvittele vaan niitä lampaita, äläkä toteuta ajatuksiasi.
- ahvenpapitsu
Ilmeisesti ketjun aloittaja harrastanut sitä kauneinta asiaa lampaan kanssa,ja nyt pelko että jää kiinni.Luviallahan ok,että sekaannutaan sukulaisiin,muttei lampaisiin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110944
- 525230
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452433- 302133
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131701Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421544Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351176Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892