Sattui silmään juttu jossa taas skeida kippa rikkoo liikennesääntöjä. On se kumma ettei noita koske mitkään säännöt.
http://www.iltalehti.fi/autot/2016072021935740_au.shtml
http://www.iltalehti.fi/autot/2016072021935740_au.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Liikkuvatko Skodat autonomisesti, siis ilman kuljettajaa, kun tuollaista kyselet?
Minä kun kuvittelin, että vain Toyotat tekevät omia temppujaan kuljettajan tahtomatta!
Vain Kyykmanin sairas mieli saa autot liikkeelle valokuvassa ja ilman kuljettajaa ja tietenkin hän näkee kaikki autot tiettynä merkkinä.
Tuossa kohdassa pitäisi punaisilla valoilla jäädä reilusti taaemmaksi. Jos taaempi skooda ei ole liikkeessä niin se on pysähtynyt täysin väärään paikkaan. Toivottavasti joku valveutunut jalankulkija potkaisee keulaan.
Jos edempi skoda on liikkeessä niin se on mitä ilmeisimmin ollut JALKAKÄYTÄVÄLLÄ VIELÄ PUNAISTEN PALAESSA. Ja jos se ei ole liikkeessä niin se on jäänyt todella kummalliseen paikkaan seisomaan, aivan liian lähelle suojatietä.
Käytännössä tuossa paikassa ajaessa jalankulkijat tekevät hyvin levottomia tien ylityksiä mm. juostessaan junaan/metroon/bussiin jolloin tuossa on ajettava todella hitaasti ja varovaisesti.