Vaiettu rakkaus

Salaiset tunteet
Suuret unelmat
Unet, joista en herätä haluais
Luopumisen suru
4288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • Tunnustin rakkauteni ystävälleni, olin varma että tunteet oli molemminpuoliset, ei kuulema ollut.. Olisi pitänyt jättää kertomatta. Kaikesta huolimatta ollaan edelleen ystäviä

    Äänestä

Salatut tunteet
Unelmat
Kell' onni on
se onnen kätkeköön
siis toisen ihmisen kosketus
minä huutaisin ilosta.

Äänestä
  • En voi koskettaa, mutta ajatukseni lentävät sinne missä HÄN on. Kyllä HÄN tuntee sen ajatukseni kosketuksen, ne hipaisuja iholla, kuin hento tuulenvire iholla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vihreätsillat kirjoitti:

Salaiset tunteet
Suuret unelmat
Unet, joista en herätä haluais
Luopumisen suru

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu