On tulossa tosi hieno päivä ja mikäs se mukavampi paikka sitä viettää kuin meren rannalla! Lähdemme naapuripariskunnan kanssa ajamaan kohti Hankoa noin tunnin kuluttua ja käymme eväsostoksilla siinä sillankulman Revellin V-talon tuntumassa K-kaupassa ja siitä sitten edelleen Tulliniemeen. Perillä olemme ennen kello yhtä. Sitten levittäydymme mukavastu ottamaan rajatonta aurinkoa ja tietenkin myös alamme viihdyttää toisiamme. Jos joku katselee, ei se meitä haittaa. Innokkaimmat saavat jopa tulla mukaan karkeloomme.
Olemme aviopareja, iät noin 30v.
Tulliniemen hiekoille
9
586
Vastaukset
- Pehmeälle-sannalle
Kyllä eilen oli ihanaa oleilla hiekalla. Oli sopivan lämmintä / viileää. Aivan mahtavaa. Paikalla oli kait siinä 30 - 40 henkilöä nauttimassa. Joukossa pari perhettä lapsineen, hyvä että oppivat naturismia jo pienestä pitäen (tosin lapset olivat kai siinä 8-15 vuotiaita, eivät onneksi juosseet ja metelöineet).
Oli niin mukavaa, että menimme yöksi putkaan, mistä saimme huoneen . putkahan on entinen poliisiasen, oikea nimi B8. Nyt lähdemme kävelemää Bellevuen rantaan ja Neljän tuulen tuvalle, sitten Itäsatamaan ja makasiineihin lounaalle, sitten voimmekin nakea auton ja mennä taas Tulliniemeen. Huomenna tulliniemeen
- Pehmeälle-sannalle
Onkkos Hangossa joku iso tapahtuma? Emme saaneet hotellihuonetta, joten yön vietämme Tammisaaressa. Vaan nyt kannamme kamppeet autoon ja suunta kohti 51-tietä. Tulliniemessä olemme vasta kolmen tietämillä, sillä täytyy käydä ottamassa to hotellihuone menomatkalla.
- Asuntoautotaivaunu
Miksi hotellihuone? Onhan Hangossa leirintäalue.
Jäi kesä aika koleaksi. Se on kai tämä ilmaston paljon puhuttu lämpeneminen.
Olisihan nyt viikonvaihteessa ollut lämpöistä, mutta kun Hangossa oli pikkasen toisenlaista tapahtumaa. Ei meille. Olivat nuo heinäkuun lopun viikonloput ainoita siellä. Eli tämä ketju on yhtä vastausta lukuun ottamatta minulta.
Pihlajasaaressa on touhu mennyt kuulema aivan ihmeelliseksi. Siitähän on ollut tälläkin foorumilla. Seurasaaressakin on hankalasti tehty rantojen yhteiskäyttöä uimapukupakolla kahtena päivänä viikossa. Ei hyvä.
Pärnun rantaa jäin kaipaamaan. Sinne ei vaan ehditty.
Joko muuten totesin, että tämä foorumi on vajonnut todella alas!- otalesbolääkeesi
Sinä olet vajonnut alas kuten itsekkin myönsit kirjoittelet/vastaat itsellesi monella eri nimimerkillä.
- NaturistiNainen
otalesbolääkeesi kirjoitti:
Sinä olet vajonnut alas kuten itsekkin myönsit kirjoittelet/vastaat itsellesi monella eri nimimerkillä.
Muihin nimimerkkeihin on hyvä syy. Siten keskustelun saa pysymään asiassa. Vakionimimerkki johtaa henkilökohtaisuuksiin ja sitä myötä asiattomuuksiin. Eli juuri siihen mitä harrastat.
Et kai ole se Pihlajasaaren häirikkö? - NaturistiNainen
Miksi sinua häiritsee seksuaalinensuuntautumiseni ? On oma asiani jos käy pride kulkueissa tai yrjönkadunhallilla katsomassa toisia naisia sen ei pitäisi olla sinulta pois.
Kuten jo edellä sanoin tähän ei rekattuun nimimerkkiin on syynsä, Ja ihan tiedoksi on minulla poikakaverikin kun satun olemaan bi vaikkei se sinulle kuulu.
Tykkään myös ulosteleikeistä makkarin puolella eikä sekään tee minusta huonompiarvoisempaa naturistiä en minä nyt sentään nakurannoilla halua kenenkään ulostavan naamalleni ne leikit hoidan yksityisesti.
- Anonyymi
Vakikävijät vemputtavat jokaisen naisen edessä
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle222998Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A112057Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.651929Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1001783Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761533Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta141272Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001255Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥321233- 1111045
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151016