Swingers Suomessa

HeikkiJaKaija2

Olemme käyneet nyt muutamia kertoja Etelän-matkoilla Kanarialla ja Kreikassa swingers -clubeilla . Olemme jo iäkkäämpi pariskunta, mutta ei tuo ole menoa haitannut. Hieman ikävää, että näistäkin saimme tietää vasta ollessamme 45 .
Meininki on tuolla ihanan jees välitöntä ja vapautunutta, oletko sitten missä asussa tahansa tai tyystin ilman sitä. Mikään ei tunnu toisia häiritsevän. Kaikki hyväksyvät kaiken, jopa lemmen koetukset baarin pöydällä. Kukaan ei ympärillä paheksu, vaan on leikissä mukana. Me tykkäämme tällaisesta.

Kuinkahan Suomessa olisiko meillä vastaavaa Suurimmissa kaupungeissa?

Otamme mielellämme vinkkiä vastaa.

Mistä löytyy Suomesta jokin rekisteri, josta näkyisi "vapaamieliset" ravintolat. Parinvaihtoa ja sellaista kivaa?

Kysyy jo 32 vuotta onnellisesti avioliitossa ollut pariskunta.

8

12825

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jormamirjamin

      Suomessa on usealla paikkakunnalla yksityisiä ravintoloita. Huomaat ne päältä siitä että siellä ei ole koskaan asiakkaita, ovet lukossa jne..katutasossa upeita hienoja huoneistoja, mutta sina kiinni!!

      Näissä on idea se että kuuluvat yksityisin clubin jäsenille. Clubimaksu on noin 100,-/kk ja siihen kuuluu vapaa pääsy joka ilta ja ilmaiset viinat rajattomasti. Savukkeet ja sikarit tulevat talon puolesta ja polttaa saat missä tahansa. Myöskään se mitä poltat ei muita kiinnosta.

      Jäseniä on vähintään sata eli ravintolan ylläpitäjä saa verovapaasti 100 hlö x 100 EUR/hlö/kk = 100 00 EUR/kk.

      Tällä pitää yllä tasokasta toimintaa. Huom! Kaikki on laillista. Yksityistilailuuksissa saa tehdä mitä halutaan ja tarjoilla saadaan ihan vapaasti. Yksityistilaisuudet ovat verovapaata toimintaa.

      Erotiikka on ihan oleellista koko paikan toiminnassa ja asiakkaat pitävät siitä korvauksetta huolen. Suomalaisille pariskunnille vapaa seksi on aika kysyttyä ja kun sitä saa oikein luvan kanssa tehdä, Niin siinä ei säästellä. Kaikki halutaan tehdä kaikkien nähden. Tästä yleisö pitää yllättävän hyvin ja tibbiä tulee usein (200-300 ,-/"näytös")

      Meininki on tuolla ihanan jees välitöntä ja vapautunutta, oletko sitten missä asussa tahansa tai tyystin ilman sitä. Mikään ei tunnu toisia häiritsevän. Kaikki hyväksyvät kaiken, jopa lemmen koetukset baarin pöydällä. Kukaan ei ympärillä paheksu, vaan on leikissä mukana. Me tykkäämme tällaisesta.

      Suomessa on näitä vastaavia clubeja 200-250 kpl. Ongelma lienee suurin sada kontaktia. Monessa kun jääsenyys tulee suosituksen kautta, eli olemassa olevista jäsenistä 80% tuntee sinut, joista 70% kannattaa liittymistäsi.
      Valitettavasti 90% halemuksista hylätään, mutta baarit ovat aina täynnä.

      Otamme mielellämme vinkkiä vastaa.

      Mistä löytyy Suomesta jokin rekisteri, josta näkyisi "vapaamieliset" ravintolat. Parinvaihtoa ja sellaista kivaa?

      Kysyy jo 32 vuotta onnellisesti avioliitossa ollut pariskunta.

      • Anonyymi

        Ihan huuhaata ja keksittyä pölinää.
        Olisi noin, vaan ei ole.


      • 200-250 klubia Suomessa? Montako kuntaa on? Johan niistä olisi tietoa. Kertokaa jos saatte selville edes yhden tai kaksi Helsingissä


    • Anonyymi

      Miksi se on vänhä ryhmä? Ei kukaan väsyttää,mä haluan,mä tarvitsen ystävät nyt.

    • Anonyymi

      Mihin kannattaisi aloittelevan parin mennä kanarilla ollaan ensi viikolla siellä j tekisi mieli kokeilla ryhmäseksiä ollaan 50 pari

      • Anonyymi

        Funn 4all on hyvä clubi, käytiin siellä viime kerralla vaimon kanssa, kun oltiin kanarialla, suosittelen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Funn 4all on hyvä clubi, käytiin siellä viime kerralla vaimon kanssa, kun oltiin kanarialla, suosittelen.

        Kerro lisää millaista meno siellä ja miten toimitaan


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kerro lisää millaista meno siellä ja miten toimitaan

        Tässä tuosta cludista aijemmin kirjoittanut vastaa. Käytiin n. vuosi sitten tuolla clubilla vaimon kanssa. Ei olla aijemmin käyty vastaavissa ulkomailla. Meno oli hyvin asiallista. Vaimon kanssa oli jo suomessa puhuttu asiat selviksi, että täällä voitaisiin toteuttaa hänen pitkään ollut haaveensa, että hän saisi harrastaa sexiä kahden tai jopa useamman miehen kanssa. Tänä saatiin toteutettua ja vieläpä Erittäin onnistuneesti:)


    Ketjusta on poistettu 89 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      87
      1853
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      147
      1312
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      68
      1141
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      65
      1002
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      82
      931
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      86
      858
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      840
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      836
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      827
    10. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      810
    Aihe