Ei oikein toimi

Mihin pitää toimittaa potilasvahinko ilmoitus. Silleen että menee perille.
477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onko kansalaisella mitään rekisteriä missä voisi tutkailla valelääkäreitä

Äänestä

Valituksille ei ole paikkaa. Taustahallinto haluaa peittää kaikki.

Äänestä
  • On kuin putinit

    Äänestä

Netissä löytyy kaavakkeet, mutta älkää lähettäkö sinne potilasvahinkoilmoitusta.
Ei näet pääse perille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmepesä kirjoitti:

Mihin pitää toimittaa potilasvahinko ilmoitus. Silleen että menee perille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu