Minkälainen on tuliaisten hintataso; vaatteet, kengät ym.
Entä ruuat, juomat, baarkierrokset?
Bileloma suunnitteilla elokuussa ja Sunny Beachille todennäköisesti mennään.
Kannattaako ottaa all inclusive?
Sunny Beach Hintataso?
7
1192
Vastaukset
- kallistuskiskos
Näitä samoja asioita vatvottu täällä vaikka kuin paljon. Vähän omaakin vaivannäköä. Ja sittenhän tuo paikan päällä selvinnee.
- ensvuonnataas
t-paidat alkaen 10 levaa ja kalliimmat oli 30 levaa.olut kaupassa 1.50 levaa . ravintolassa noin 2 levaa.pizzat 10 levaa .sveitsin leike 20 levaa.vesi pullo 2 litraa oli kaupassa noin 1 leva.muistakaa käyttää aurinko rasvaa siellä palaa helposti.
Hauskaa lomaa pitäkää hauskaa, itse olin heinäkuun alussa siellä. - jeikeiooo
Halpaa. Todella halpaa jos kahden vuoden takaiset hinnat pitävät paikkansa. Myö (25v molemmat) lähdetään paremman puoliskon kanssa 14.8 rentoutumaan, syömään (ja ehkä vähän baareilemaan) paremman puoliskon kanssa.
Baarikierrokset on sinänsä edullisia, sillä takaavat varman meiningin baarista riippumatta. Kuitenkin ne ilmaiset drinkit mitä kierroksella tarjotaan vaihtelee ihan mehusta järkyttäviin alkoholipommeihin. Baareissa mitä myöhempään mennään sitä enemmän myyjät alkavat viilaamaan linssiin, esim bacardi voi maksaa alkuillasta 6 levaa, puolen yön jälkeen 8 levaa ja jossain vaiheessa jos satut antamaan 10 levan setelin, et saa enää mitään takaisin, koitappa siinä sitten sanoa baarin mökässä myyjälle että mitenkäs se vaihtoraha? :D
All inclusive ei kannata kun ruoka on ravintoloissa hinta-laatusuhteeltaan erinomaista verrattuna suurimpaan osaan All Inclusive pöperöistä. Aamupala kannattaa, mutta siihenkin kerkeää jo viikossa kyllästymään paikasta riippumatta. (Joka aamu samat pöperöt) - Paikallaollut
"All inclusive ei kannata kun ruoka on ravintoloissa hinta-laatusuhteeltaan erinomaista verrattuna suurimpaan osaan All Inclusive pöperöistä."
"Pöperöt", tarkoitat kai aterioita, ovat täysin eri asia yhden tai viiden tähden hotelleissa, Bulgariassakin. "Suurimpaan osaan" taasen kun viittaat, niin en usko kokemuksiasi. All inclusive sisältää tähtien määrästä riippuen muutakin kuin ruokaa ja juomaa.
Totta on, että pizzaa, hampurilaista, varraslihaa ja ranskalaisia saa joka kulman ravintolasta eivätkä ne maksa kuin pari euroa. Hinta/laatusuhteesta en kyllä joka ateriasta menisi takuuseen, kokemuksia minulla on nimittäin vuodesta 2003 saakka.
Katsokaa henkilökunnan toimintaa, paikan siisteyttä ym. sellaista ja huolehtikaa käsienne hygieniasta ennen ateriaa. Neljän päivän rotavirus tiputuksessa katuaterian jälkeen paikallisessa hospitaalissa ei ole kiva asia, vaikka matkavakuutuskin on. Siksi luotan enemmän korkean tähden paikkoihin.
Sunny Beach on hyvä lomailupaikka rantoineen ja palveluineen sekä pienellä että vähän isommallakin budjetilla matkustavalle. Samoja katuja siellä talsitaan.. - Roflmaoooo
En tiedä miten käännät ravintola ateriat "katuateroiksi". Fakta on että Sunny Beachilla All inclusive ei ole järkevä vaihtoehto.
- nazdrave
Ei ole noin yksi-oikoinen tuo ai. juttu. Esim. lapsiperheelle saattaa hyvinkin sopia. On kätevää kun ei tarvii lähteä haahuilemaan ympäriinsä ja etsimään joka kerta, että mihinkäs mentäis ja mitä sitä taas lapsillekin tilais jne. Vähemmän stressiä, parempi mieli. Samoin vanhemmalle senioriporukalle myös ihan ok, jos on vaikka ongelmia liikkumisen suhteen tai jotain. -Sen sijaan nuorten aikuisten ei ehkä kannata jumittua pelkästään oman hotellin ravintolan tarjontaan. Sitäpaitsi tuossa all inclusivessa on aina sekin vaara, että syö ja juo ittensä pöljäksi. -Ja tottakai ai:n tasokin vaihtelee.
- Paikallaollut
Roflmaoooo kirjoitti minulle:
"En tiedä miten käännät ravintola ateriat "katuateroiksi". Fakta on että Sunny Beachilla All inclusive ei ole järkevä vaihtoehto. "
Vastaan:
Sinä itse muutat tuossa minun mielipiteeni kaduilla olevien ravintoloitten tarjonnasta ja hinnasta "katuateroiksi".
Eihän SB:lla ole muuta kuin muutama katu ja kaikki ravintolat ovat enemmän tai vähemmän niiden varrella Nessebaria myöten. Olen käynyt niissä 13 vuoden aikana melko monta kertaa all inclusiven ohella ja kerran saanut rota-viruksenkin.
Monet ravintolat tarjoavat hyvää ruokaa. Söin kolme viikkoa sitten rannan Morriksessa kahdesti. Ensimmäisellä kerralla söin katkarapusalaatin ja miilunpolttajan spaghetin, toisella mustekalarenkaita ja grillattuja tiikerikatkarapuja.
Miksi olet agressiivinen, jos joku asuu 4 - 5 tähden hotellissa ja maksaa niiden tasojen tarjoamista all inclusive -eduista? Eikö asioista saisi puhua
ja kertoa ihmisille vaihtoehdoista?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude13012629Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k21011712Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t16010078Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t719170Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h788782Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht167515Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k117332Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk346484Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1316041Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa915895