Näillä kapitalisteilla isänmaa on muuttunut isäntämaaksi. Se tarkoittaa, että tänne voi vieras armeija marssia ja me, suomalaiset toimimme heidän isäntinään palvellen heitä ja järjestäen parhaat mahdolliset hyökkäysasetelmat alkavaa hyökkäystä varten. Mihin päin mennään? Siitä ei ole epäilystä.
Olisivatko USA:n luononnvarat ja niiden valtioiden luonnonvarat, joita se on vuosikymmenet kupannut käyneet jo niin vähiin, että USA:lla ei ole muuta mahdollisuutta kuin lähteä yrittämään Venäjän valloitusta. Venäjällä on paljon luonnonrikkauksia, joihin kukaan ei ole päässyt koskemaan. Tämä suunnattomasti kiihdyttää Wall Streetin kapitalistipelureita. Jos heiltä loppuu "raaka-aine" eli raha, niin he joutuvat töihin. Kaikki keinot tämän kamalan vaihtoehdon välttämiseksi käytetään.
Ns. vapaakauppasopimuksilla heidän loisintaansa pyritään jatkamaan. Näiden sopimusten avulla jopa valtioita otetaan suuryhtiöiden pihteihin, joilla kokonaisia valtioita päästään rahastamaan erinäisten lakikikkailujen ja lakimiesarmeijoden avulla.
Suomen tapaiset ns. saalisvaltiot ovat näiden petovaltioiden riistaa. Meidän selkärangattomat perseennuolilijapoliitiikkomme ovat valmiita uhraamaan asevelvollistemme hengen jonkun ahneen suurkapitalisten etujen saavuttamiseksi.
Herää pahvii
fngffffn
1
242
Vastaukset 1
- dfdsfdfd
Näin talous toimii:https://youtu.be/p1E_vRkYF4w
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981201
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku86817Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29761- 64677
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93606- 31593
- 18548
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15531Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43513- 10466