Herää pahvii

fngffffn

Näillä kapitalisteilla isänmaa on muuttunut isäntämaaksi. Se tarkoittaa, että tänne voi vieras armeija marssia ja me, suomalaiset toimimme heidän isäntinään palvellen heitä ja järjestäen parhaat mahdolliset hyökkäysasetelmat alkavaa hyökkäystä varten. Mihin päin mennään? Siitä ei ole epäilystä.
Olisivatko USA:n luononnvarat ja niiden valtioiden luonnonvarat, joita se on vuosikymmenet kupannut käyneet jo niin vähiin, että USA:lla ei ole muuta mahdollisuutta kuin lähteä yrittämään Venäjän valloitusta. Venäjällä on paljon luonnonrikkauksia, joihin kukaan ei ole päässyt koskemaan. Tämä suunnattomasti kiihdyttää Wall Streetin kapitalistipelureita. Jos heiltä loppuu "raaka-aine" eli raha, niin he joutuvat töihin. Kaikki keinot tämän kamalan vaihtoehdon välttämiseksi käytetään.

Ns. vapaakauppasopimuksilla heidän loisintaansa pyritään jatkamaan. Näiden sopimusten avulla jopa valtioita otetaan suuryhtiöiden pihteihin, joilla kokonaisia valtioita päästään rahastamaan erinäisten lakikikkailujen ja lakimiesarmeijoden avulla.

Suomen tapaiset ns. saalisvaltiot ovat näiden petovaltioiden riistaa. Meidän selkärangattomat perseennuolilijapoliitiikkomme ovat valmiita uhraamaan asevelvollistemme hengen jonkun ahneen suurkapitalisten etujen saavuttamiseksi.

1

242

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      98
      1201
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      86
      817
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      761
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      64
      677
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      606
    6. 31
      593
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      548
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      531
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      513
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe