Nakukuvista

naturalisti

Olemme olleet nudisteina paljon täällä mökillä ja minulla on kamerassa paljon nakukuvia, joita en ole ajatellut jakaa kuin pienen porukan kesken. Uskallanko tallettaa niitä Windows- koneeseen? Vai meneekö ne Yhdysvaltoihin joidenkin pervojen runkkareiden tiirattaviksi?

8

245

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jalkapallossa

      Netissä on paljon nakukuvia joten tuskin sinun kuvasi ovat kiinnostavuudessaan yli muiden.
      Tietysti jos sinulla on kolme jalkaa ( jalka = 0,3048 metriä) niin ehkä sitten.

      • naturalisti

        Joitakin kuulemma kiinnostaa juurikin salaa ja luvatta tirkistely, eikä julkiseen jakoon annetut pornotähtien kuvat. Sitäpaitsi täälläkin aina sanotaan, että Win 10 vakoilee kaiken.


    • grsxxxc

      Ei kannata laittaa. Jos kamerassasi on erillinen muistikortti, voit säilyttää sitä erillään ja esittää kuvia kameralta, televisoista (jota ei saa nettiin) ... Jätä kameraan aina kuitenkin toinen muistikortti tavallisille kuville.

      Jos haluat muokata kuvia, esim. vaihtaa vasemman jalan oikeaksi ja keskimmäisen... piiloon niin sitten kannattaa hankkia ihan joku halppis mac, jota et ikinä laita nettiin. Siihen voi asentaa myös linuxin, mutta kun macin mukana tulee yleensä iphoto, imovie yms. niin kaikki softa pitäisi olla valmiina kuvien esittämiseen ja perusmuokkaukseen.

      Parasta olisi tietysti ensin hankkia se mac eikä leikkiä. Päivittää sen ohjelmisto uusimpaan ja sulkea asetuksista kaikki verkkoportit. Sitten kuvat koneeseen ja sillä pärjäile seuraavat 10 vuotta.

    • Windows10-käytössäkö

      Kyllä olet viisas, varmaankin windows käyttäjä.

    • jalkapallossa

      Jos ei ole jalkaa kannattaako ryhtyä tuumasta toimeen?

    • mitähelvettiä

      Minkä takia ylläpito on poistanut SÄÄNTÖJEN VASTAISENA viestin, jossa oli linkki, missä kerrotaan NSA:n poikien nakukuvien katselusta???
      Oliko tämä Edward Snowdenin paljastus liikaa???!!! Miksi! Miksi se piti sensuroida? MITÄ SÄÄNTÖÄ SE RIKKOI!
      "NSA employees routinely pass around intercepted nude photos"
      Enpä pane linkkiä, mutta googlaten löytyy juttu...

    • heti-ja-äkkiä

      Kyllä ne teidän nakukuvat kannattaa heti ja ehdottomasti laittaa kaikkiin mahdollisiin pilvipalveluihin ja facebookin.

    • jakoon

      Pirkanmaalainen kaappasi 3500 tietokonetta.Youtubessa olleen linkin avulla.Parikymppisen miehen epäillään koodanneen itse haittaohjelman,jota virustorjuntaohjelmat eivät ole tunnistaneet.Videon yhteydessä oli latauslinkki,jonka kautta koneelle asentui käyttäjän huomaamatta koneen kaappaamisen mahdollistava haittaohjelma.Kaappaaja on voinut poliisin mukaan halutessaan seurata koneiden kaikkea toimintaa.Miestä epäillään vaaran aiheuttamisesta tiedonkäsittelylle ja törkeästä tietomurrosta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      243
      4243
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2704
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2462
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      82
      1497
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1466
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1189
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1107
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      976
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      172
      959
    Aihe