Mitä tekisitte tuolle palstan tyrkkylle jos

gallup

saisitte vallan tehdä mitä vain alla olevista?

A) Ampuisitte
B) Hakkaisitte hengiltä
C) vetäisitte siltä jokaisen kynnen irti vuoron perään juurineen
D) Kuristaisitte ja hakkaisitte
E) Naisitte sen kaivattua
F) uskottelisitte että se on ihqu ja tartuttaisitte siihen Aidsin
G) Tappaisitte sen kaikki rakkaimmat sen katsellessa vieressä

vaihtoehdot tässä. Muista ei saa käyttää kuin listassa olevia

19

348

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jossiltätuntuu

      Kuka on palstan tyrkky?

    • Mikänäistä

      En oo huomannu tyrkkyä. Itte ehkä vähän keimaillu.

    • Onko sulla jokin ongelma? Hei, mikä sulla on ihan oikeesti?

    • Se joka tekee yhdenkin noista jollekkin ihmiselle tai eläimelle, on mielestäni todella sairas ja hoidon tarpeessa. Jos edes ajatteleekin tuollaista, kannattaa hakeutua hoitoon.
      Vaikka minua on satutettu ja pahasti usemmankin kuin kerran, niin en silti haluaisi vahintoittaa ketään. En halua olla satuttajieni kaltainen enkä sellaiseksi tulla.

      • karman.laki

        tappaisin sen edessä kaikki sen rakkaat.


      • karman.laki kirjoitti:

        tappaisin sen edessä kaikki sen rakkaat.

        Miksi mulle vastasit? En ole ap.
        Oisko sulla hoidon tarve? Taidat olla itse ap.
        Mikä sun ongelma oikeasti on?
        Kuka on mielestäsi tyrkky?
        Miten se on ilmennyt?
        Vanhakos olet?


      • kikkeli.poikki

        Sinä nyt tällä hetkellä. Pillu kipee?


      • sivustakommentti
        kikkeli.poikki kirjoitti:

        Sinä nyt tällä hetkellä. Pillu kipee?

        Missä hän on itseään tyrkyttänyt? Kommentointi ei ole tyrkyttämistä. Oletko kade kun et itse uskalla rekattuna kirjoittaa?


      • kikkeli.poikki kirjoitti:

        Sinä nyt tällä hetkellä. Pillu kipee?

        Ei ole kipee ei. Ja se ei sinulle kuulu. En ole tyrkyttänyt. Ainoana rekattuna täällä tällähetkellä se voi tuntua siltä, kun olen joskus latonut tekstiä kirjapainossa työkseni ja kirjoitan siksi nopeasti siinä sivussa kun teen kotona töitä. Mitään seksuaalista tyrkyttämistä en ole täällä harrastanut. Rekkasin merkin, kun joku tunki keskustelujen väliin ja varmaan luuli jotain toista minuksi. Jokaisella on oikeus vastailla täällä joko nikillä tai nikittä miten paljon huvittaa ja ehtii. Rekkasin nikkini siksi, ettei tule väärinymmärryksiä ja -oletuksia. En edes joka päivä avaa tietokonetta, jos ei ole edes pakko.

        Mikä sun ongelma oikeasti on? Sulla on selvästi paha olo.

        Ps. Tämä viesti sulle ei tarkoita sitä, että tyrkyttäisin sulle itseäni. Joten anna jo olla.


    • TYRKYN

      siis sinut! Sinun tappamisesta saa saman tuomioin kun ihmisen tappamisesta, joten koita parantaa tapasi.

    • cuddler

      Jollain vähän vihanhallinta ja tunteidenkäsittely ongelmaa?
      En tekis mitään noista ja suakin varmaan halaisin ja pussaisin, ihan vaan näyttääkseni, ettet sä niin kova ja paha ole, kuin mitä yrität esittää.

      • tietoisku_sinulle

        Jenna


      • cuddler

        so?


      • tietoisku_sinulle

        Hullu psykobiatch


      • cuddler

        No ei oo ensimmäinen. Eikä viimeinen. Ei mitään uutta ja ihmeellistä, vaan ihan perussettiä siis. Luulee vain, että rakkauden puute, rakastaminen ja rakastetuksi tulemisen pelko ovat sama asia kuin pyhä viha, joka polttaa kaiken mihin sillä osoittaa. Ei se niin mee, koska ne eivät oo sama asia. Feikkaus näkyy läpi. Pitää vaan pystyä tunnistamaan se itsessään, nöyrtyä oman haurauden ja haavoittuvuuden edessä. Ei raivopään ja hullun esittäminen tee kenestäkään kovaa, ei niiden edessä, jotka näkee esityksen läpi. Se tekee lähinnä säälittävän. Se on itse ymmärrettävä ja hyväksyttävä.
        Kuten sanottua; ei mee mulle läpi toi esitys.


    • Pahoinvointivaltaa

      Nämä jutut ei kun muuttuu pimeämmiksi koko ajan. Ap, mieti nyt vähän!

    • En ole huomannut tyrkkyjä ja vaikka semmoisia olisikin, miksi heille pitäisi tehdä jotain? Kun elää omaa elämää, ei edes mieti aloituksen kaltaisia juttuja.

      Vastaukseni on. Laittaisin sinut juttelemaan hyvälle psykologille, arvioimaan hoidontarpeesi.

    • Tuhmille.rangaistus

      Nimi ja valokuva esiin niin osaa livessä varoa

    • kakkipakki

      B) kakkaisin hengiltä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      132
      8416
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      504
      7687
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      223
      5724
    4. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      102
      4840
    5. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      147
      4674
    6. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      173
      4556
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      111
      4508
    8. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      25
      4385
    9. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      14
      4236
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3850
    Aihe