On kauheen vähän mainostettu jos järjestetään .
Vieläkö on Tappuritapahtuma vuonna 2016
31
737
Vastaukset
- tippuritapahtuma
Onhan se tänäkin vuonna. 13-14.8.
- pfwq
Turha tapahtuma.
- viitossilli
Ei o pakko mennä jos on turha. Mut hyvä et tässäki kyläs on ees jotai tapahtumaa.
- Marsipaanimies
Just. Turha tapahtuma sinulle lökäpöksyinen huppupää. Voithan silti mennä sinne notkumaan ja imemään pameilla lantrattua energiajuomaas marisätkä suupielessä. Sellaisia me tavikset just halutaan nähdä, yhteiskuntamme pohjasakkaa, jonka tärkein päivätyö on somettaa kaikkea älyllisesti käsittämätöntä kuten joku peniioskadiff tai joku vastaava. Se edustaa jo niin suurta älykkyyttä tällä planeetalla että pitää oikein kysyä että onko kaltaisesi älykön vaikea löytää tasoistasi keskistelukumppania tältä planeetalta. Vai keskitytkö vain keskustelemaan telepaattisesti marsilaisten kaveriesi kanssa?
- hopotihummanihoiii
Jopason lähteny mielikuvitus kiitolaukkaan
- JuhaTalo
Kepu-tapahtuma. Kaikkonen, nuorisosäätiö, maakuntien Suomi jne......
- niimpähänolikin
ois pitäny het hokata...pamilimua ja oikeen MARIsätkää posket lommolla.
Kepulaiset ja sosdemlat saa käskyt maan ja kunnan asioiden hoitoon marsilaisilta telepaattisesti.
Ois kyllä pitäny ittekin huomata.
=)
=)
=)
- tappuriajeejee
Tulevana lauantaina 13.08. tämä ihanan odotettu tappuritapahtuma taas avautuu Satakunnan Nakkilassa, liikuntakeskuksen välittömässä läheisyydessä. Tule sinäkin, muistellaan menneitä, ihmetellään nykyhetkeä ja suunnittellaan tulevaisuutta. Olet tervetullut, ihana nähdä sinua. :)
- henkselimiäs
Koneet louskuttaa ja henkselit paukkuu!
- nolotapahtuma
Voi pyhä yksinkertaisuus, taas hävettää olla Nakkilalainen :(
- nostalgisuus
No, mitä sä itse teet ammatikseks kun koneet ja laitteet ei kiinnosta ? Nostalgisuus on päivän sana, hyvä kun tappuritapahtuma tuo vanhaa aikaa omalla tavallaan edes hetkeksi takaisin, ainakin sitä tunnelmaa
- nolotapahtumaon
Jaa, mitä teen, no en ainakaa esittele vanhoja vehkeitäni.
- jäätävät.vehkeet
Eipä taida vehkeissäs paljo esittelemist olla....
- eivarmaansitte
nähtävästi sitten ei
- Päreitäpepussa
Ei sielt saa ko tippurin yhdelt lihavalt lipunmyyjältä,ja kaupanpäälle sen mies tunkee tervatun päreen omaan persläpeensä.
- jeejeejeremy
Paikalla on myös mies joka on polkenu muutakin ku pyörää... nimittäin Ron Jeremy
- Samaaa
Paskaa joka vuosi
- muistakkeemuistakkee
MUISTAKKEE MUISTAKKEE ...... saapua viikonvaihteessa Tappuriin. Apuuuuuuva !!!
- tekohampaatlouskuu
Taidan pidellä sadetta kotona. Ihan oikeen, että kastuvat moiset henkselinpaukuttajat. Itteensä täynnä olevat vanhat kehäraakit.
- kkai
kateelliset täällä huutelee kun ei ole raktoria rutkuttamasssa takapihalla... menisitte vaikka töihin..
- simmottistämmöttis
Kuis kastuu Tappurissa? Sen verta vanhoi vehkeit, et kerranki saa "ihastella" kosteena, eikä ruostee raiskaamana. Mahtaa huurteinenki maistuu yht laimeelt, ko koko tapahtuma.
- kivialhonKennedy
Ei suinkaan, hyvä oli meininki. Varsinkin nuoret Malmstenin sisarukset lauloi
todella hyvin. Tulevaisuuden lupauksia. - KepupoisNakkilasta
Kepun mainosfestivaali, jonka lopettaminen tähän vuoteen olisi järkevä päätös.
- eitunnumissäänvielä
Lisää vettä niskaan kiitos.
:) - TPuri
Vieläkö oli jäljellä Pirellin tappurityttö-kalentereita?
- katetta-kepulle
Nyt ei kyllä järjestetä enää yhtään Tappuritapahtumaa ennenko kunta rakentaa sen lupaamansa uuden kokonaan katetun Liikuntapihan.
- sataasataaropisee
No, eikö Tappurissa ollukkaa kivaa pidellä sadetta? :D Takkii tuli vissii nii, että tuntuu.
- puunvarjontallinmies
Juu takkiin tuli, nimittäin sadetakkiin ;)
- NoMoreTappuri
Tänä vuonna ei järjestetä enää toista tappuritapahtumaa koska tuo elokuinen meni jo rajusti persielleen.
- ölklkjlkjoioi
Toivottavasti ei ensi vuonnakaan....
- nakkilaistaperinnettä
noudattaen jatko roikkuu löyhässä hirressä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 542908
- 612751
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p412284Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa402072- 632047
- 551995
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41975Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit113904Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.123869Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit37854