Jaguar XE harrasteautoksi?

Korjattavaaaa

Olisiko tuossa hyvä harrasteauto? Ajattelin hankkia uuden XE:n. Tykkäään itse paljon näpertää ja roplailla autoja joten olisiko tässä hyvä harrastuskohde? Ainakin ihan pätevän näköinen enkä ajatellut viedä korjaamolle vaan korjailen autoa itse pitkin viikkoja. Mulla oli vuoden 2014 XJ ja se oli kiva harrastepeli. Automaattivaihteisto meni kahdesti ja muutenkin sähkövikaa riitti varsinkin talvisin. Mukavaa touhua ja siksi valitse aina harrastepeliksi jaguarin tai alfa romeon. Olen kuullut range roverin olevan myös korjaajan unelma joten ehkä joskus hankin vielä sellaisen.

5

300

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • meneMetsäänPoika

      Rölli, hanki elämä.

    • Volvo_Markkanen

      Sinunlaistesi sosialidemokraatti voisi harrastaa vaikka vanhoja Ladoja tai sitten vaan katsella halpaa pornoa ja runkailla peräkammarissa. Kuluu se aika niinkin.

    • JaggeJagonJag

      Ei sillä paljoa voi harrastaa korjaamista kun on 3v täystakuu.

    • kokemusauttaa

      Outoa, omassa Alfassa ei ole ollut 3v. aikana mitään vikaa. Mitä jos kokeilisit ostaa ihan oikean auton, niin ei tarvitsisi kertoa noita satuja.

    • Meluatyhjästä

      Mulla ei ole kokemusta ko. autosta. Silti tilasin uuden ilman sen kummepaa surua.

      Mulla on ollut yli 10 eri merkkiä 2000- luvulla ja Skoda Octavia Rs on ainoa joka selvisi määräaikais huolloin. Huonoimpia mersut, audit ja BMWt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      188
      2260
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      3
      2089
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      316
      1836
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1597
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      82
      1468
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1230
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1170
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1111
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1027
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      996
    Aihe