Jaguar XE harrasteautoksi?

Korjattavaaaa

Olisiko tuossa hyvä harrasteauto? Ajattelin hankkia uuden XE:n. Tykkäään itse paljon näpertää ja roplailla autoja joten olisiko tässä hyvä harrastuskohde? Ainakin ihan pätevän näköinen enkä ajatellut viedä korjaamolle vaan korjailen autoa itse pitkin viikkoja. Mulla oli vuoden 2014 XJ ja se oli kiva harrastepeli. Automaattivaihteisto meni kahdesti ja muutenkin sähkövikaa riitti varsinkin talvisin. Mukavaa touhua ja siksi valitse aina harrastepeliksi jaguarin tai alfa romeon. Olen kuullut range roverin olevan myös korjaajan unelma joten ehkä joskus hankin vielä sellaisen.

5

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • meneMetsäänPoika

      Rölli, hanki elämä.

    • Volvo_Markkanen

      Sinunlaistesi sosialidemokraatti voisi harrastaa vaikka vanhoja Ladoja tai sitten vaan katsella halpaa pornoa ja runkailla peräkammarissa. Kuluu se aika niinkin.

    • JaggeJagonJag

      Ei sillä paljoa voi harrastaa korjaamista kun on 3v täystakuu.

    • kokemusauttaa

      Outoa, omassa Alfassa ei ole ollut 3v. aikana mitään vikaa. Mitä jos kokeilisit ostaa ihan oikean auton, niin ei tarvitsisi kertoa noita satuja.

    • Meluatyhjästä

      Mulla ei ole kokemusta ko. autosta. Silti tilasin uuden ilman sen kummepaa surua.

      Mulla on ollut yli 10 eri merkkiä 2000- luvulla ja Skoda Octavia Rs on ainoa joka selvisi määräaikais huolloin. Huonoimpia mersut, audit ja BMWt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      274
      5155
    2. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      53
      4321
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      94
      3645
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      50
      2729
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      20
      1999
    6. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      46
      1863
    7. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      117
      1771
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      98
      1511
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      71
      1095
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      149
      1084
    Aihe