KENPOJUMALA!!!
http://www.elviskarate.com/store/images/real-1.jpg
http://www.elviskarate.com/store/images/real-3.jpg
Karaten keisari
4
1154
Vastaukset
- kiva
..saa ja hevosella pääsee!
- AndyS
Ei ole mitään syytä dissata Elviksen taitoja. Hän harjoitteli tositakymmentä vuotta, hänellä oli varaa palkata taitavia yksityisopettajia ja hän oli vartalon koordinaatioltaan harvinaisen lahjakas. Olisi kummallista, jos hän ei olisi ollut vähintäänkin kohtuullisen hyvä.
Se, että joku on rikas ja kuuluisa, ei estä häntä olemasta hyvä kamppailija. Ei hän tietenkään mikään maailmanihme ollut, mutta veikkaanpa, että parhaimmillaan aika paljon taitavampi kuin suurin osa lukijoista.
Elämänsä loppuvaiheissa hän sitten tietenkin oli vähemmän erinomaisessa kunnossa. - Jujutsuka
AndyS kirjoitti:
Ei ole mitään syytä dissata Elviksen taitoja. Hän harjoitteli tositakymmentä vuotta, hänellä oli varaa palkata taitavia yksityisopettajia ja hän oli vartalon koordinaatioltaan harvinaisen lahjakas. Olisi kummallista, jos hän ei olisi ollut vähintäänkin kohtuullisen hyvä.
Se, että joku on rikas ja kuuluisa, ei estä häntä olemasta hyvä kamppailija. Ei hän tietenkään mikään maailmanihme ollut, mutta veikkaanpa, että parhaimmillaan aika paljon taitavampi kuin suurin osa lukijoista.
Elämänsä loppuvaiheissa hän sitten tietenkin oli vähemmän erinomaisessa kunnossa.olen kanssasi Andy. Olen nähnyt Elviksen tekemässä karatehommeleita (televisiosta) ja olin vakuuttunut. Näki, että kunkku on treenannut ja on tosissaan. Ei noilla vyöarvoilla, jne. ole Amerikassa mitään sen kummempaa merkitystä. Ei se Elvis varmaan maksanut sille opettajalleen, että saisi korkeamman vyöarvon. Kyllä Elvis halusi varmaan oikeasti opiskella lajiaan. Julkisuuden henkilöillä on aina noita daneja jne. hieman enemmän kuin muilla. Elvis treenasi tavallaan karatea aina esiintyessään. Monenlaiset manööverit oli karateperuja. Elvis käsittääkseni pakeni pahaa maailmaa karateharjoituksiin. Sehän onkin erinomainen tapa ajatella välillä jotain muuta. Elviksellä oli vähän huono mäihä, kun se karateopettaja vei sitten sen muijan. Pisti Elviksen treenaamaan ja duunasi muijaa toisessa huoneessa. Se ei ollut ehkä reilua, mutta kuuluu lajiin.
- Ricky Martin
Jujutsuka kirjoitti:
olen kanssasi Andy. Olen nähnyt Elviksen tekemässä karatehommeleita (televisiosta) ja olin vakuuttunut. Näki, että kunkku on treenannut ja on tosissaan. Ei noilla vyöarvoilla, jne. ole Amerikassa mitään sen kummempaa merkitystä. Ei se Elvis varmaan maksanut sille opettajalleen, että saisi korkeamman vyöarvon. Kyllä Elvis halusi varmaan oikeasti opiskella lajiaan. Julkisuuden henkilöillä on aina noita daneja jne. hieman enemmän kuin muilla. Elvis treenasi tavallaan karatea aina esiintyessään. Monenlaiset manööverit oli karateperuja. Elvis käsittääkseni pakeni pahaa maailmaa karateharjoituksiin. Sehän onkin erinomainen tapa ajatella välillä jotain muuta. Elviksellä oli vähän huono mäihä, kun se karateopettaja vei sitten sen muijan. Pisti Elviksen treenaamaan ja duunasi muijaa toisessa huoneessa. Se ei ollut ehkä reilua, mutta kuuluu lajiin.
Ööh, senkö muijan, jonka se otti 14-vuotiaana? Priscillakos se oli, vai oliko se se possu?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943869Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512752Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741310Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu171256Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101159Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020941- 46934
- 42856
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt213822Kyllä oli tuas maukkaan näköinen herkkupöytä
Mehta Manin uudenvuoden vastaanottajaisissa: kaöjoo ja nakkia ainakin. Savukallookin tais olla ja sinkkua56690