Suomeen tuodut hiv tartunnat rajussa nousussa meneeköhän tänä vuonna rikki jo 100 tapausta, jokaisen tapauksen hoitaminen maksaa yhteiskunnalle noin 1.000.000 euroa, täällä väitettiin että hiv tartunnat ovat vähentyneet, eivät ole.
http://aijaa.com/0g5MU7
http://aijaa.com/0g5MU7
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sehän tässä just on Vikana... Kun sinä et perkele tajua, että me ei olla mitään valtiota me kyllä otetaan mitä saadaan.
Näin me on aina tehty... Naiset ovat aina seuranneet meitä...
Me Mennään me rakastetaan me eletään ja sä valtio nössö voit repiä persees ja antaa meille vielä vaimoskin...Jota tuskin sinulla on ?
Käy varmaan vieraissa minkä ehtii....
Sit kun kuollaan niin kuollaan. Me ollaan ainakin eletty ! Irwin Goodman. Vain elämää !
https://www.youtube.com/watch?v=teFVIKbdls0
Irwin onkin hyvä esimerkki, 47 vuotiaana gameover, äläkä resuperse uhoa siellä, ja teille annetaan mitä annetaan, ja sekin on pienenemään päin, ja arvaatko miksi, aivan itsenne takia reppana, resuperse.
Olet muuten poikkeuksellinen resuperse uskallat sentään kirjoittaa omalla tunnuksellasi, vaikka ei sinulla juurikaan mitää järkevää ole sanottavana, reppana.
Tyhmin ihminen ajattelee noin !
Ensinnäkin... Teillähän on standardit ja kiinteät hinnat.
Mutta minä joka elän voin valita mikä minä milloinkin olen... eli milloin minä saan eniten rahaa... eli minä määrään.
Toiseksi on vaarallista laittaa uskoaan valtioon, mistä jo raamattukin varoittaa !
Valtio voi antaa sinulle 20 vuotta. Mutta Jeesus ja Jumala antaa ikuisen elämän.
Ja sen saavuttamiseen sinun on opittava tuntemaan rakkaus ja rakastettava ihmisiä jumalan luomia. Kuinka kiva onkaan tuntea rakkautta kädestä käteen ja suusta suuhun.... Kysy vaikka tyttökaveriltasi.
En ota täällä uskontoasioihin kantaa, muutakuin siihen että en tarvitse sitä omassa elämässäni, ja olen nähnyt monen sekaisin olevan menevän vielä enemmän sekaisin kun uskonto astuu kuvioon, näinköhän sinulle on käynyt reppana.
Herää vaan kysymys kun juttujasi lukee että satuilet tuosta ns. vapaudestasi "
Mutta minä joka elän voin valita mikä minä milloinkin olen... eli milloin minä saan eniten rahaa... eli minä määrään.", tosiasiassa joku toinen määrää milloin menet nukkumaan ja milloin heräät, milloin tulee lääkkeet naamaan, on nuo juttusi sen verran kahjuja, lieneekö uskonto siihen syynä, ei olisi isokaan yllätys.
Suurin osa maan HIV-tartunnoista tulee Afrikasta ja nimenomaan afrikkalaismiehiltä ja suomiakat sitten levittää sitä kantaväestöön.
Niinkö 1/3 tartunnan saaneista on naisia, eli näin ollen 2/3 on miehiä... naisia oli alle tuhat koko aikana sairastuneita, miehiä vajaa kolmetuhatta, joista kuollut aidsiin hieman yli 500, toki afrikka on korkean riskin alueita, mutta sinne suurimmille alueille ei ole ulkomaalaisilla juurikaan asiaa.
Ja tänä vuonna yli 100 tapausta on jo mennyt rikki, pattayalta iso osa.
Käytä Kodomia...
https://www.youtube.com/watch?v=g8sGC-9u114
Kivaa se on usko pois.
Jatkan tuolla...
https://www.youtube.com/watch?v=LTiMhbA_0Ck