Kävimme taannoin lappeen Anttilasta ostamassa Hackmannin ruokailusettejä 24 os. XL. Hinta oli 138,99 €. Alennuksen piti olla 40% mutta se olikin vain 37. Sanoin etten maksa jos alennus ei ole ilmoituksen mukainen. Myyjä sanoi, että kassakone ei erehdy... hän teki korjauslaskennan ja sitten hinta oli alennuksen mukainen. Kannattaa laskea itse etukäteen lopullinen hinta ettei tule yllätyksiä. Minä ainakin kierrän huijarit kaukaa.
Anttila huijaa alennuksilla. Varokaa!!!
pettynytasiakas77
1
202
Vastaukset
- huonolaskupää
Silitysraudan ostin ja vasta tämän jutun luettuani tarkistin kauppalapun. Alennus ei ollut lähelläkään 40 rosenttia. Aikaisemmin ei ole tullut mieleenikään, että suomessa huijataan tällä tavalla. Voi h.tti sentään. Onko tämä seurausta ulkkariomistuksesta?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984812Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143942Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771974Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5371156- 531125