Aikaan festareilla? Kiinnostaisi tietää mikä oli saldo? Aineet vaihtoi omistajaa urakalla ja kauppiaita oli tullut kaukaakin.
Tekikö poliisi huumeratsiaa viikonlopun
Kiinnostiko
7216
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Trolli keksi omasta päästään muka hauskan jutun. Vai olitko itse myymässä kun noin tarkasti tiedät.
Poliisi: Kuopion ja Tahkon rockfestivaaleilla sopuisa tunnelma
http://www.savonsanomat.fi/kotimaa/Poliisi-Kuopion-ja-Tahkon-rockfestivaaleilla-sopuisa-tunnelma/809876
Muualla Suomessa festareilla luonnollisesti ratsataan huumeita, kuten tänä viikonloppuna on tehty. Ihmetystä herättää jos poliisi tyytyy sopuisaan tunnelmaan eikä jalkaudu ja ratsaa Savossa.
Polliisi lomalla.
Jyväskylässä poliisi tekee tulosta huumepuolella, Kuopiossa nukutaan. Ja se näkyy katukuvassa.
Oha tuo outoa ku eivät ratsaile kaduilla tai ota kiini huumekauppiaita. Jotain outoa siinä on. Usseita kiloja tälläkin hetkellä Savossa on.
Lomalla ympär vuuen.Siltä näyttää.Ei minkkään moista otetta.
Polliiseja voiaan vähentää Kuopiosta. Kahella partiolla pärjäillään. Puolet poliisitalon paperin pyörittäjistä voiaan potkasta poois. Eihä tiälä rikoksia tapahu. Nuapur kaupunkissa vain.