Inglesiin parin viikon päästä

anders4

...............ja mikä parasta,ei ole vielä suomituristit paikalla.Kunnon kesä,aurinkoa,lämpöä.
Suomen kesästä ei oo mihinkään.

18

624

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kesäsesonki

      Kyllä ja millä lennät sinne kun ei vielä mene koneita suomesta?

    • Anders4

      Odotinkin näin urpoa kommenttia.Olen jo vuosia lentänyt reittilennoilla.En tarvitse suomalaisia chartermatkoja.Tiesitkö muuten että Las Palmasin lentokenttä on kansainvälinen kenttä,jonne lennetään vuoden jokaisena päivänä.Ja tiesitkö että Helsingistäkin pääsee kanarialle koneella esim. Kööpenhaminan,Tukholman,Oslon kautta Norwegianin siivellä.Ja tiesitkö että jokaiseen maahan missä on lentokenttä pääsee lentämään koska tahansa.Ai niin unohdon ettet ymmärrä kun käytät vain Suomalaisia finmatkoja,joka vetää ison rahan välistä.Ai niin tiesitkö että hotellin voi varata muullakin tavalla kuin Aurinkomatkojen toimistosta.Ilmeisesti et ole paljoakaan reissannut.

      • Glykooli

        Taisit ottaa aamulääkkeet väärin kun noin hermostuttaa?


      • Paljon-pielessä
        Glykooli kirjoitti:

        Taisit ottaa aamulääkkeet väärin kun noin hermostuttaa?

        Joo, ei raukka edes tiedä sitä, että pisteen jälkeen tulee aina välilyönti. Tai että Finnmatkat kirjoitetaan isolla alkukirjaimella.

        Vai että muka jokaiseen maahan, missä on lentokenttä, pääsee lentokoneella. Sekin meni pieleen.

        Vai että Norwegean lentää Las Palmasiin. Mielenkiintoista.


      • suoraan_ja_nopeasti

        Miksi lentää jonkun Oslon tai Köpiksen kautta, kun sinne pääsee suoralla lennollakin, no ehkäpä joku köyhä haluaa säästää tässäkin muutaman euron. Onneksi ei sentään mene noin huonosti.


      • anders4

        Tottakai sinne pääsee myös suoralla lennolla,mutta riippuu vuodenajasta.Kesällä ei oo ollut suoria moneen vuoteen,syksyllä ja talvella useita suoria .
        Ottaisin aina suoran jos yhteydet toimisivat,eivät riipuu rikkaudestani tai köyhyydestäni.Kateellisten panettelua.


      • homojen_mesta

        kyllähän sinä löydät homoja muualtakin, miksi mennä sinne saakka.


    • Haluis

      Varmaan eka matka ja haluu päteä.
      V...n muikku.

    • KaksiAlastonta

      Jep, sinne ollaan menossa, oikeille naku-biitseille eikä tartte jossain kämäsellä kalliopahasella olla ja toivoa että aurinko paistais edes kerran kesässä kunnolla. Kaksi viikkoa ihanaa nakuilua ja sextailua dyyneillä muiden samanmielisten seurassa, tällaista ei Suomessa tule koskaan olemaan joten on lähdettävä tuonne paratiisiin.

      • anders4

        Hyvä että joku on samaa mieltä.Kohde on just oikea nakuiluun ja sexiin.Hieno ranta,puhdas vesi,kivat puska-alueet,hyvä ilta-elämä,hyvät clubit.Sellasta ei suomen Helsingistä koskaan löydy,saatikka jostain pienemmistä kyläpahasista.


    • makunsa_kullakin

      Eipä tuo Kanaria oikein kesällä nappaa, muina vuodenaikoina kylläkin, jolloin sinne pääsee helposti suorilla lennoilla.

      • anders4

        No jos haluaa kärventää itsensä välimeren alueella yli 40c.Kanarialla kesällä on hyvinkin mukava ilmasto,lämmintä mutta vilpoisa tuuli auttaa.


    • Dyynienmelat

      Suomicanariot tulee mielellään levittämään aurinkorasvaa.

    • Nelikymppinenpari

      1.10 pitäisi lähteä viikoksi canarian dyyneille, clubeille ja tietysti pelaamaan golfia. Siis kaikkea hauskaa tiedossa. Onhan tuo aika turistirysä mutta eipä olla muualta löydetty samalla tavalla ajattelevia ihmisiä tai heteropariskuntia ;) Tietty siellä on paljon ikäihmisiä mutta mitä sitten, kukin tyylillään.
      Onko muita lähdössä samoihin aikoihin?

      • Jotainkivaatiedossa

        Olemme lähdössä 1.10. alta nelikymppinen pariskunta ;)


    • 12.1.2017taasmennään

      Inglesin naku-dyynit ovat homoja ja eläkeikäisiä lihaviapareja täynnä. Kolme kertaa olemme käyneet emmekä ole dyyneillä tavattu meidän lisäksi ainuttakaan alle 50v normaalivartaloiseen pariin/naiseen.

      Homo miehille tuo on varmasti mukava paikka sillä homomiehiä dyyneillä riittää myös nuorempia ja urheilullisia. Clubeilla on vonninverran myös alle 50v ja normaalivartaloisia pariskuntia/naisia mutta dyyneillä heitä ei näy.

    • 565656klklkl
      • Anonyymi

        Apila on konkurssikypsä


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      383
      914
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      875
    3. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      201
      708
    4. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      80
      670
    5. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      70
      649
    6. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      635
    7. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      66
      634
    8. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      36
      620
    9. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      609
    10. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      43
      571
    Aihe