TUKIAINEN: KÄVIN NOPEASTI HELVETISSÄ

Osallistuja


Johanna Mia Tukiainen
5 t

Tässä lisää todisteita, että ELÄMME TÄLLÄ HETKELLÄ LOPUNAIKOJA!!!! Haluatteko vielä lisää???? Paavi on suoraan myöntänyt palvovansa Lusiferia. Nyt valehdellaan kaikille!!!!! On taistelu sieluista!!! Jeesus on ihan oikeasti todellinen VOITTAJA, mutta nämä kaikki langenneet ihmiset ja pahanpalvojat joutuvat samaan paikkaan lopulta, minne myös itse paholainen joutuu, eli ikuiseen tuliseen järveen!!!! Käsitättekö??? Näin tästä myös osan Miamissa syksyllä 2015, kävin myös nopeasti helvetissä!!!!!
15867
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Mikset jäänyt sinne kooman kaveriksi vitun juoppo sekopää.

Äänestä

Aika helvetillistä tuntuu Tuksun elämä olevan nytkin.

Äänestä

Helvetissä käynti ja poistuminen sieltä tarkoittaisi että helvettiin joutuminen ei ole ikuinen tuomio. "Vähän" menee ristiin aiempien Tuksun uskonoppien mukaan, mutta ei ole ensimmäinen kerta.

Äänestä

Miten se nyt oikeasti menikään,välillä on niin että kävi helvetissä ja taivaassa.Sitten muistaakin ettei käynyt muualla kuin ainoastaan helvetissä?Nämä ns.näyt,sikäli kun niissä sitten pientä totuuspohjaa olisi,ovat kyllä tarkoitettuja juuri Sille henkilölle kenelle ne näytetään.Tksu tapansa mukaisesti haluaa syyllistää ympäristönsä eikä halua sitä tunnistaa,ei omaa vuosia kestänyttä syyllisyyttänsä vaan lataa suruttomasti kaiken p-kan muiden harteille,as usual.Muuten ei kestäisi kaikkea sitä painolastia.Kyllä tuo ylidramaattinen uskontopaasaus on jälleen kerran suunnattu tulevaa käsittelyä varten,jotain etua sillä suunnittelee saavansa.Turhaa kirjoittelua,ei kukaan usko,tuskin kiinnostaa nuo illuminaattihöpinät,paavit,obamat,ym.ym.Shut the f.up, jo riittää!Päästä meidät pahasta(vai miten menikään)..

Äänestä

Onko tunkki selittänyt, miten hän pystyi fyysisesti matkustamaan lentokoneesta helvettiin ja takaisin? Saatana Airwaysilläkö matkusti?

Äänestä

Tunkrahvin viesti on lohduttava: helvetistä siis pääseekin pois. Pitääpä jatkaa syntistä elämää. Eihän siitä mitään rangaistusta saakaan.

Äänestä

Eipä ennen olekaan tuo lopunajanevankelista kertonut käyneensä helvetissä. Isipappa on kuulemma taivaassa käynyt tsekkaamassa "kauniin ja menestyneen" Julian aseman, on enkeleiden yläpuolella oikein.
Se tässä Tunkkisen uskohommassa ihmetyttää, että Jeesuksen verta huudetaan, pahuudesta paasataan. Minun uskovainen ystäväni kertoo joskus jopa ääni väristen jumalan hyvyydestä ja lempeydestä. Tunkki-uskon mukaan Jumala näkee kaikkien synnit ja ennen ylöstempausta jyvät erottuva akanoista. Mutta Tukiaisen omaa syntilistaa pahoinpitelystä lähtien tämä Tukiaisen jumala ei tunnu näkevän.
Mutta katotaans parin vuoden päästä, jos Tukiaisen tyttärellä vielä henki pihisee, onko lopunajat tulossa justiinsa nurkan takaa. Taas.

Äänestä

Tunkin helvetissä käynti oli vain kehnosta katuhuumeesta saatu sekavuustila delirium tremens siihen päälle. Nyt hän julistaa noita harhojaan omana jumaluusoppinaan. :D :D :D

Äänestä

Jostain syystä tuo lause naurattaa hirveästi - "piipahdin tuossa helvetissä"

Sekaisin tuntuu ihminen olevan...

Äänestä

Ällöttävää tuo verellä mässäys ja läträys. Vähän väliä huudetaan Tunkin jumaluusopissa Jeesuksen verta. Hyi!

Äänestä

Tunkin elämä on yhtä h**ä. Nyt on ainoana sisältönä paasaaminen ja vanhojen pukujen esittely netissä päivittäin.

Äänestä

Jotenkin tuli Kaurismäen leffa mieleen, kun se yks äijä kesken normaalin keskustelun tokaisee: "kävin eilen kuussa"

Äänestä

Voi kuule paskahuora, sinne helvettiin sinä päädyt ikuisiksi ajoiksi!

Äänestä

Kyllähän se on niin, että tuon ulosottovelkaisen-sekakäyttäjän elämä on yhtä Danten helvettiä. Miten niin, se muka vaan käy siellä?

Äänestä

Olen monesti lukenut useita kertomuksia siitä kun joku on todella käynyt helvetissä. Jumala ei erottele syntejä. Helvetti on todellinen paikka Herra armossaan tälle tukiaiselle on sen paikan näyttänyt. Meidän pitäisi uskovina tukea toinen toisiamme. Tuomiovalta kuuluu ainoastaan Jumalalle. Kun Jeesus on hänelle synnit anteeksi antanut ei meillä siihen moitteen sanaa pitäisi olla.
Toivon että Johanna pääsee lähemmäksi Jeesusta. Ja että Taivaan kotiin joskus pääsee. Siunausta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onse-nopee-huora kirjoitti:

Osallistuja


Johanna Mia Tukiainen
5 t

Tässä lisää todisteita, että ELÄMME TÄLLÄ HETKELLÄ LOPUNAIKOJA!!!! Haluatteko vielä lisää???? Paavi on suoraan myöntänyt palvovansa Lusiferia. Nyt valehdellaan kaikille!!!!! On taistelu sieluista!!! Jeesus on ihan oikeasti todellinen VOITTAJA, mutta nämä kaikki langenneet ihmiset ja pahanpalvojat joutuvat samaan paikkaan lopulta, minne myös itse paholainen joutuu, eli ikuiseen tuliseen järveen!!!! Käsitättekö??? Näin tästä myös osan Miamissa syksyllä 2015, kävin myös nopeasti helvetissä!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu