Kun vielä 53 vuotiaana miehenä

Saisi tuntea rakkauden. Karmea ikävä rakkautta naiseen. Saa nähdä onko enää mahdollisuutta siihen, vaikeaa löytää ihminen tässä vaiheessa elämää. Kaikilla tuntuu olevan olevan jotain muuta mielessä.
16400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

53. Mikä on tuon pitkän iän salaisuus :))?

Äänestä
  • Sait hymyilemään.Ehkä on vielä mahdollista,ehkä.

    Äänestä

Ihana lol

Äänestä

Mies parhaassa iässä, nekin taidot kohdillaan opittuna.

Äänestä

En halua kuolla tänä yönä.

Äänestä

Aika varmaa on että rakkaudennälkä pysyy jos tänne palstalle jää. Täällä ei ole mitään haettavaa. Palstalla voi purkaa tuntojaan, mutta ketään se ei tuo lähemmäksi. Ihminen eristää itsensä todellisesta maailmasta täällä, näin sanoisin, mutta enhän minä teistä tiedä.

Äänestä
  • Toi oli hyvin todettu!

    Äänestä

Eikös viisikymppisiä naisia eroa ihan liukuhihnalta, mikäli iltapäivälehtien juoruihin on uskomista.

Äänestä
  • En näe ketään. Kyllä lehdissä lukee vaikka mitä. Ja naiset eroaa. Mutta ei osu kohdalle.

    Äänestä

Minulle olisit juuri sopivanikäinen!

Äänestä
  • Olisitko mun kaikuluotain? Mitä minä olisin sinulle? Minä olen viljaa.

    Äänestä

Ei se tunnu olevan nuorillakaan helppoa.

Äänestä
  • Ei ole juu. Kovat paineet nuorilla ja jos ei kuuppa pysy koossa voi lähteä laukalle. Nuori tarvitsee tukea aina siitä on hyvä muistuttaa lasta sitä olevan tarjolla.

    Äänestä

Minä rakastuin 52-vuotiaaseen mieheen. Ihanaan ja aurinkoiseen.

Äänestä
  • Hienoa että tunnet rakkauden ja saat rakastaa. Minä viimeksi tunsin suurta rakkautta vuonna 2000. Kun kävelin Porvoon katua, ei askel painanut.Muistan vieläkin sen hetkisen fiiliksen selkeästi.

    Sen jälkeen on askel ollut raskaampi.

    Äänestä

Mene lähimpään seurakuntaan ja iske isotissinen Jeesuksen morsian. Orjahan sinä jo olet. :-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yksinjayksin kirjoitti:

Saisi tuntea rakkauden. Karmea ikävä rakkautta naiseen. Saa nähdä onko enää mahdollisuutta siihen, vaikeaa löytää ihminen tässä vaiheessa elämää. Kaikilla tuntuu olevan olevan jotain muuta mielessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu