Joutui jatkamaan Talvivaaran ylösajoa vaikka tiesi miten tulee käymään.
Samoin kävi Fennovoiman luvan vaikka Rehn pelkäsi Suomesta tulevan ydinvoimaloiden ulkomuseon niin silti hän pakotti Fortumin mukaan.
Samoin kävi Fennovoiman luvan vaikka Rehn pelkäsi Suomesta tulevan ydinvoimaloiden ulkomuseon niin silti hän pakotti Fortumin mukaan.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Niin kauan kun Pekkarinen on peittelemässä omia virheitään ei Kepuun saada järkeä millään.
Puniikkeilla elämä on hankalaa?
Ei olla punikkeja, ollaan siniverisiä sinikkejä ja ihmetellään miten kepulit näkevät joka paikassa punikkeja vaikka ne ovat kuolleet sukupuuttoon aika päivät sitten.
Talvivaara alas, ja vastaavien keskustalaisten harrastukset lopetettava jatkossa.
Ydinvoimaloita rakennettava kolme lisää, eikä mitään Ranskalaisten harrastelijoiden opettelukappaleita, vaan toimia laitoksia, eli valitettavasti ainoa osaaminen taitaa olle Venäläisillä. Ilman edullista ja varmaa energiantuotantoa ei meille synny teollisuutta, ja pelipoikien kanssa puuhastelu on kovin lyhytnäköistäleikkiä. Meidän on oikeasti tuotettava jotain, ja lopetettava tämä "kärkihankehölmöilyt".
Pelokas Rehn on Pekkarisen käskettävävä, samoin Sipinen. Tulokset näkyvät!
Tubeemaurin tuulimyllyjen lämmitys talvella vie jo enemmän sähköä mitä ne tuottavat.