Siis haluat vain pelkkää panoa

Niinkö? Nyt jos koskaan sen tajusin viimein. Kun et pysty puhumaan tai halua puhua minulle, vastata viesteihin. Tajuatko miten tuo sattuu? Minulla oli aitoja tunteita, koko hiton kesän olen ollut yksin, ei edes kavereita ole ollut. Tää on ollut paskin kesä koskaa ja olen odottanut, että saisin viettää sen kanssasi. Olen odottanut kuin kuuta nousevaan, että näkisin sinut, mutta sillä ei tunnu olevan sinulle mitään merkitystä. Et sinä minua kaipaa tai tahdo mitään vakavaa kanssani, tahdot vain pitää hauskaa. Tää loppui nyt minun osalta.
Oletko koskaan, edes hetken verran voinut ymmärtää, mitä minä tunsin tai ajattelin?
Kukaan ei ole koskaan satuttanut noin paljon kuin sinä. Ehkä sinun pitää löytää joku samanlainen, joku joka myös on yhtä välinpitämön ja hälläväliä-asenteella tapaamisten ja juttelun suhteen. Minusta ei vain ole enää tähän soutaamiseen ja huopaamiseen.
15613
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Valitettavasti ei ole ainoa mies sulla, joka pelkkää panoa on halunnut. Täällä ihan sama juttu, että panona vaan ajatteli mua pitää. Onneksi itse tajusin ajoissa mikä on homman nimi. Mieluummin suren nyt päivän pari ja sitten suljen sen oven ja avaan uusia. Ensi viikonloppuna mulla on jo uusi ovi auki ja tervetuloa uusi ihana mies, jonka kanssa on vihdoin selvät sävelet. Hemmetin hyväksikäyttäjä!

Äänestä

Sulla on huumorintaju kateissa, ymmärrän. Mitäpä sinä mistään muusta tiedät kuin omasta harha maailmastasi, et mitään muiden ihmisten koettelemuksista. Sopii! Lopetetaan soutu ja huopaus. Eipä sitä satamaan sillä menolla ikinä pääsekään, kun mikään ei tunnu kelpaavan. Oot ihan liian vaikea kaikella tapaa.

Ja ihan vain tiedoksi. Sinä se jaksat täällä mesota. Mutta oikea, se ihan oikea, läheisyys syntyy jos on syntyäkseen, ihan jossain muualla kuin täällä. Mutta siitähän ei sulla tulekaan olemaan koskaan huolta, koska ainoa mitä osaat on täällä pyöriä.

Äänestä

Valitettavasti ihastumiseen liittyy myös halut.

Äänestä

Tapaukseni on tässä. Jos olet hän tai epäilet olevan, niin laita viesiä palstalleni tai sähköpostitse. Ainakin kaipaan ihan hienon suhteen, jossa mahdollisesti olisi myös rakkautta. Hän voisi olla minulle ensimmäinen ja ainoa, niin pääsen kokemaan ihan uudet tunteet ja myös olisi annettava tähän suhteeseen jotakin. Vain yhteystietojen puute estää minua olemaan hänen kanssa.

Tapaukseni:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14315731/blondi-nainen-malmilla-ystavansa-ja-koiran-kanssa

Äänestä
  • Jäin kaipamaan tätä naista koko kesän yli toukokuusta lähtien. Joka päivä mietin häntä ja yritin löytää hänet sekä irlistä, että myös täältä. Kaikki tuloksetta, ehkä se oli sattuma tavata sinut ja olla tutustumatta, jos vain tietäisit, että tekisin sinulle riittävästi tilaa elämässäni ja se että säilyttäisin vapautesi myös. Tämä jäi mielikuvitukseksi ja todennököisesti unohdat minut, mutta en ole kyllästynyt sanomaan sinulle, että olet paras nainen minulle. Pelkkä näkeminen tai vaatimaton viesti sinulta tekisi minut onnelliseksi.

    Elämä on näyttänyt minulle, että joku tuntematon nainen tietämättä minua voi välittää ja jakamaan tunteet kanssani. Ymmärsin tämän liian myöhään, eikä minulla ole mahdollisuutta korjata tilannetta.

    Äänestä

Miehen tunteet tulevat esile paremmin rakastelun aikana, jälkeen. Yksi tapa näyttää tunteet.

Äänestä

9.37 kirjoitin hieman tähän aiheeseen liittyvän viestin lue se.

Äänestä

Minä olen soutanut tasaisesti koko ajan. Sinä tässä huopaat! Sano, mitä haluat, niin mä soudan vaikka maantietä pitkin!

Panemaan mä pääsen justiin niin paljon, kuin huvittaa, mutta sua mä rakastan ja sun kanssa mä haluan olla.

Sä tiedät sen myös.

Äänestä
  • tiedän? ei siltä vaikuta...

    Äänestä

  • Eipelkkääpanoa..mistä hän sen tietää tunnisteita??

    Äänestä

  • Siis ei olla pantu vielä...oho!!! Olipas toiveikkaasti sanottu! :D

    En kehtaa tunnisteita laittaa muutenkaan, saatikka tällaisiin...aistillisiin aiheisiin.

    Mutta hän tietää kyllä tykkäämiseni.

    Enkä mä oikeasti halua edes puhua panemisesta. Rakastuneena se kuulostaa värältä sanalta, ja väärän ihmisen kanssa harrastettuna se tuntuu enemmän liikunnalta, kuin rakastelulta.

    Pitelisin hetken kiinni hänen kädestään mieluummin, kuin "panisin" kenenkään muun kanssa. Itseasiassa pieni hipaisu vahingossa(hänen puoleltaan, tahalteen minun) lähettää kipunoita ympäri kehoa niin, että on koko loppuviikon vähän pyörällä päästään. Hänen hiustensa tuoksusta tulen humalaan.

    Saisipa kerran silittää hänen hiuksiaan.

    Äänestä

Nyt vasta tajusit mitä hain. No parempi myöhään kuin milloinkaan tajuta se totuus mikä oli tarkoitus. Kyllä se valkenee sulle joskus. Ja on todella hoidettu ja huovattu asian tiimoilta.

Äänestä

Vitun ruusutyyppi kommentoi joka ketjuun.

Sun ruusut ovat jo kuivaneet, kuten spermasikin sun pikku pippelissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


anna-anteeksi-mies kirjoitti:

Niinkö? Nyt jos koskaan sen tajusin viimein. Kun et pysty puhumaan tai halua puhua minulle, vastata viesteihin. Tajuatko miten tuo sattuu? Minulla oli aitoja tunteita, koko hiton kesän olen ollut yksin, ei edes kavereita ole ollut. Tää on ollut paskin kesä koskaa ja olen odottanut, että saisin viettää sen kanssasi. Olen odottanut kuin kuuta nousevaan, että näkisin sinut, mutta sillä ei tunnu olevan sinulle mitään merkitystä. Et sinä minua kaipaa tai tahdo mitään vakavaa kanssani, tahdot vain pitää hauskaa. Tää loppui nyt minun osalta.
Oletko koskaan, edes hetken verran voinut ymmärtää, mitä minä tunsin tai ajattelin?
Kukaan ei ole koskaan satuttanut noin paljon kuin sinä. Ehkä sinun pitää löytää joku samanlainen, joku joka myös on yhtä välinpitämön ja hälläväliä-asenteella tapaamisten ja juttelun suhteen. Minusta ei vain ole enää tähän soutaamiseen ja huopaamiseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu