Sampo Terhon raudanluja ammattitaito

Hän pysytynee nostamaan puolueen uuteen nousuun.
20189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Ammattitaito mihin ?

Äänestä
  • Sampo Terho pystyy puolustelemaan takinkääntöä muistuttamalla kuinka tekn olette kääntäneet takin mulle puolueille. No näin varmaan onkin tapahtunut aika ajoin mutta kun sitä mitä Terho ei tajua että miten asian perustella persuäänestäjille kuten esim avaajalle.

    Kyseinen avaaja kun on tyypillinen pölhöpersu joka ei tajua sitä että talous ja oikeusvaltioperiaate sanelee aina omat rajaehtonsa politiikalle. Eli ei persut voi lähteä uusille linjoille vaikka Terho valittaisiinikin puh johtajaksi. Politiikan sisältö jatkuisi samana. Näin se nyt vain on hallituksessa kun ollaan.

    Äänestä

  • Jäi vielä sanomatta että Terhon ajatukset tulivat aikanaan esille jo silloin kun persut olivat oppositiossa. Nimittäin silloin europarlamentaarikkona toiminut Terho julkaisi "kovan paperin" (kuka muistaa?) josta koko persujohto sanoutui nopeasti irti. Kuitenkin nyt hallituksessa persut noudattaa juuri tuota Terhon paperia.

    Äänestä

  • Terho on monesti kertonut, että kun maltetaan, niin jokainen näkee tulokset vielä tämän hallituskauden aikana.

    Äänestä

  • PutkonenOK kirjoitti:

    Terho on monesti kertonut, että kun maltetaan, niin jokainen näkee tulokset vielä tämän hallituskauden aikana.

    Suomen konkurssin ja ajaumisen "länsidemokratian" sotatantereeksiko ?

    Äänestä

  • Niin että kukahan täällä Suomessa ryhtyy sotimaan ja kenen kanssa?

    Äänestä

  • Antipersux kirjoitti:

    Niin että kukahan täällä Suomessa ryhtyy sotimaan ja kenen kanssa?

    Meinigistä päätellen, "länsidemokratia" Venäjän kanssa. Sellaiselta ainakin pyrkimykset ja uho kovastikin vaikuttaa.

    Äänestä

  • PutkonenOK kirjoitti:

    Terho on monesti kertonut, että kun maltetaan, niin jokainen näkee tulokset vielä tämän hallituskauden aikana.

    Venäjän ja Suomen liittovaltio on persujen tavoitteena, sillä hehän haluavat eroon EU:sta.

    Äänestä

  • PersujenVaihtoehto kirjoitti:

    Venäjän ja Suomen liittovaltio on persujen tavoitteena, sillä hehän haluavat eroon EU:sta.

    Vähiin on lupauksistaan huolimatta sellaiset persut, jotka EU;sta eroon haluavat. Siitä huolimatta, väittäisin että mikään liittovaltio ei ole niiden persujen, jos sellaisia vielä on, jotka EU;sta eroon haluavat - tavoitteena.

    Äänestä

Vastuunlisäämistä kaikille heille, niin homma lähtee nousuun

*terho
*poutsalo
*putkonen

Äänestä
  • Putkonenhan on tunnetusti räyhää rakastava työmies, jonka mediataidot ovat persujen huippua. Putkonen uskaltaa käydä kesken suoran lähetyksen vessassa ja raivota naistoimittajille "tiedotustilaisuuksissa".

    Äänestä

Sampo Terho onkin hyvin asiallinen ,työnsä osaava ja ahkera mies. Toritapahtumissa usein mukana puolueen asialla. Jokin aika sitten tuli myös perheen lisäystä niin että kiirettä varmaan pitää.

Äänestä

Sampo on rautaa, ruostetta paidanhelmassakin!

Äänestä

Tässä ketjussa on nyt kyllä kokonaan jäänyt selvittämättä se, että miten Sampo Terho muuttaisi persujen politiikan suuntaan? Siis mitä muutoksia hän toisi mukanaan? Mikä muuttuisi ja mikä säilyisi ennallaan? Joten voisiko joku listata nyt näitä tähän? Kiitos.

Äänestä
  • Härskimpää valehtelua ja kusetusta, unohtamatta pahempaa pettämistä ja veivaamista. Selittelijöiden ja paskanpuhujien puolue.

    Äänestä

Esi-isiltämme ryöstetyt rannikkoalueen saaret tullaan ottamaan valtion hallintaan, korjataan historiallinen virhe ja vuosisatojen aikana ryöstäjien keskenään solmitut avioliitot julistetaan laittomiksi.

Äänestä
  • Tämähän tuli suoraan kuin Aku Ankasta. Vitsi vitsinä tietysti...

    Äänestä

  • Persujan puoluetoiminta ON suoraan aku ankasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


77-3423 kirjoitti:

Hän pysytynee nostamaan puolueen uuteen nousuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu