paljon kaunista. Tai no eihän mitään koskaan oikein alkanutkaan
Tähän päättyy paljon hyvää
olisinhalunnutsinut
28941
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Koititko oikeasti aloittaa jotain irl?
Olinko sylissäsi hetken mies
olit...liian pienen hetken...
Pyynnöstään vain.Lintsaisin vaikka töistä. Ikävä.
Alkuhan se on aina lupaava, toisilla loppuu hyvinkin lyhyeen.
https://youtu.be/s-_Y5WhMpR8
eri suuntiin ne tiet lopulta vei.
Eikö ne tiet voisi vielä kohdata? Kuljettaisi sitten yhdessä samaan suuntaan.
itse ainakin voisin vaihtaa tietä, mutta en halua vaihtaa enää sinne suuntaan menevään tiehen. jiiltä jiille muuten.
Tässä esiintyvät edesmennyt muumipapan ääni Matti Ruohola ja Allan Tuppurainen (Rölli) 80-luvun alusta:https://youtu.be/hmTNHgN2UuI?t=3
https://www.youtube.com/watch?v=qEB6nHOPfx4
Armoa vanhukselta
Suomen oma Syylä Kilmister...Silmitön talvi on minusta Loirin laulamana paljon parempi kuin alkuperäisen esittäjän lalamana.https://youtu.be/uwYWXymNEfE?t=5
sinne mistä ei paluuta ole,,,
https://www.youtube.com/watch?v=5ceSgNf-ajw
Minäkin haluaisin. Onko jo liian myöhään sanoa tärkeitä sanoja kaivatulle ? Ei ole hänen yhteystietoja, niin ei pysty aloittamaan. Jos tietäisin kuinka paljon haluaisin olla vieressäsi jakamaan lämpöä ja ihania tunteita. Tämä on jäämässä meidän haaveiksi, kun en voi löytää sinua mistään, vaikka kuinka yrittäisin. Sen takia pyysin viestiäsi, että olisi yhteys sinuun. En tiedä missä olet ja mitä teet. Oletko löytänyt jo jonkun muun ?
Tapaukseni:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14315731/blondi-nainen-malmilla-ystavansa-ja-koiran-kanssa
Suren kun riudut. Etkö voi jatkaa elämää. Sinun on pakko muuten jäät jumiin. Elä ruoki kaipaustasi. Lopeta se HETI. Et vingu yhtää enää blondiasi niin se unohtuu.
Paska maailma. Jos joku susta välittää ne saa kiinni. Ne löytää sulle aikaa kun pyydät. Ne on sun elämässäsi muutenkin.
Unohda ihmiset jotka vain ottaa eikä anna mitään jotka ovat itsekkäitä. Oo onnellinen jos on tosiystäviä, ne auttaa kun vaikeuksia oli mikä oli. Itsekin voin vain haaveilla et olisi.
Miksi et kertonut että olisit halunnut????
Helpompaa on antaa päättyä kun ei mitään ollut. Sama täällä, ei ollut hyvää ei kaunista eikä huonoa ja rumaa. Ei mitään konkreettista.
Oletko n vai m? Oletko toista pidempi vai lyhyempi? Oletko nuorempi vai vanhempi?
Mun hullu Sydän toivoo ja jaksaa vielä
Niin minunkin sydän toivoo ja jaksaa vielä!
Mihin päin Suomea?
Länsi? Itä? Etelä? Pohjoinen? Kerro nyt!
J mies ja s nainen kaipailleet.paljon
Länsi
Eipä niin koskaan alkanutkaan mitään. Nyt ei vaan kiinnosta enempää vatvoa tätä. Onneksi päättyi.
Lopeta se vatvominen sit täälläkin, yritä nyt päästä yli.
Voiko jokin päättyä, mikä ei ole alkanutkaan?
siis vähän vääristän kysymystäsi, mutta sehän itselleni olikin kaikista vaikeinta päättää kun se ei ollut alkanutkaan. se ei siis voi päättyä vasta kun se on jotenkin jossain muodossa alkanut päättyäkseen. kaikkensa pitää tehdä jotta se alkaa, että sen voi sitten päättää, koska muuten se ei pääty. mitä se tekeminen sitten on, niin jokaiselle on oma tapansa elää läpi ne elämättömät tunteensa, joku vaikka kirjoittaa kirjan joku jotain muuta tai sitten yrittää kaikkensa aloittaa ihan oikeasti.
No miksi et voi sitten yrittää kaikkesi ja aloittaa ihan oikeasti?